Zgłoszenia do ligi siatkówki do 26 października!2009-10-09, 11:20

W związku z licznymi pytaniami o Ligę Siatkówki Pszczyna-Goczałkowice, Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie wraz z Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach-Zdroju informują, że zapisy do rozgrywek zostały przedłużone do 26 października.

Zgłoszenia można przesyłać drogą elektroniczną (sport@posir.pszczyna.pl z dopiskiem Liga Siatkówki). Do tej pory chęć udziału w rozgrywkach zgłosiło sześć drużyn: KKS Davex, KM&BM, Linde, MUKS Gilus ZOiW, Łukasz Twardzik, Sokół. Spotkanie organizacyjne planowane jest z kolei na 29 października (salka konferencyjna hali POSiR, godz. 18.00).
Wiele kontrowersji wśród sympatyków amatorskich rozgrywek pod siatką wzbudziła wysokość wpisowego (600 zł). Pragniemy zwrócić uwagę, że koszty związane z organizowaniem rozgrywek nie kończą się tylko na opłatach sędziowskich (w II edycji wyniosły około 2000 zł) czy nagrodach (koszulki, medale, puchary, co najmniej dwugodzinne bezpłatne wejścia na halę POSiR).
Nie wolno zapominać o kosztach związanych z energią elektryczną, wodą oraz obsługą hali (dwie osoby). Do tego dochodzi możliwość gry na całym boisku dużej hali (przykładowo w Żorskiej Amatorskiej Lidze Siatkówki gra się na sektorach podzielonej hali), a po wejściu we współpracę z Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach-Zdroju, mecze finałowe Ligi Siatkówki Pszczyna-Goczałkowice zostaną rozegrane w hali "Goczuś" na nawierzchni typu teraflex. Położenie takiej nawierzchni wymaga zastosowaniu specjalnych taśm, których koszt wynosi ponad 1000 zł.
600-złotowa wpisowe do Ligi Siatkówki Pszczyna-Goczałkowice obejmowała również ubezpieczenie zawodników. Mając na uwadze, że dla niektórych ta kwota jest wysoka, postanowiliśmy zastosować dwa warianty wpisowego. Pierwsza - 600 zł z ubezpieczeniem wszystkich zawodników, druga 450 zł bez ubezpieczenia (organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za kontuzje wynikłe podczas spotkań).
Przedstawiając powyższe fakty, pozostawiamy Państwu ocenę, czy wpisowe w wysokości 600 zł jest faktycznie wygórowane. Zaznaczamy, że jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie, podpowiedzi, wnioski (nie tylko te związane z Ligą Siatkówki Pszczyna-Goczałkowice), które można nadsyłać na adres sport@posir.pszczyna.pl. Pozwoli nam to jeszcze bardziej spełnić oczekiwania wszystkich sympatyków sportu.
Jeszcze raz gorąco zachęcamy wszystkich fanów siatkówki do udziału w tych rozgrywkach. Patrząc na poprzednie sezony PALS-u wiemy, że w naszym powiecie są ludzie zainteresowani tą formą spędzania wolnego czasu.
Powrót do listy artykułów.
Grafika przedstawia herb powiatu pszczyńskiego