Dwie drużyny PZS nr 2 w półfinałach wojewódzkich2013-04-10, 11:27

PZS nr 2 Pszczyna piłka ręczna

fot. POSiR Pszczyna

Reprezentacja chłopców PZS nr 2 Pszczyna awansowała do półfinału wojewódzkiego rozgrywek piłki ręcznej w ramach współzawodnictwa szkolnego.

Dobra passa piłkarzy ręcznych z powiatu pszczyńskiego trwa. Po wygranej POSiR-u Pszczyna w turnieju w Ustroniu, sukces zanotowała reprezentacja Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie w rozgrywkach piłki ręcznej chłopców w ramach współzawodnictwa szkolnego.

Zespół prowadzony przez Michała Puchałę na szczeblu rejonowym pokonał najlepszą ekipę powiatu cieszyńskiego, reprezentację Zespołu Szkół Technicznych w Cieszynie i wywalczył awans do półfinału wojewódzkiego. W spotkaniu, które rozegrane zostało w hali POSiR w Pszczynie, pszczynianie zwyciężyli 31:25. Dodajmy, że w drużynie PZS nr 2 zagrało trzech zawodników sekcji piłki ręcznej POSiR-u.

W półfinale wojewódzkim współzawodnictwa szkolnego zagra również żeńska reprezentacja PZS nr 2 w piłce ręcznej. Dziewczęta z pszczyńskiej szkoły zdobyły tytuł Mistrzyń Powiatu Pszczyńskiego i na szczeblu rejonowym miały rywalizować z najlepszą drużyną powiatu cieszyńskiego. Rywalki jednak zrezygnowały z gry, dlatego pszczynianki od razu uzyskały przepustki do kolejnej rundy.
Powrót do listy artykułów.
Grafika przedstawia herb powiatu pszczyńskiego