UKS Centrum Pszczyna dostanie 10 tysięcy złotych2020-06-06, 16:45

Młodziczki

Znamy wyniki tegorocznego naboru w ramach Rządowego Programu "Klub". Ponad 54 miliony złotych trafi do 4894 małych i średnich klubów sportowych w całej Polsce. Wśród beneficjentów jest też UKS Centrum Pszczyna.

- W tym roku na realizację Rządowego Programu "Klub" zaplanowaliśmy rekordowy budżet. Dzięki temu wsparcie trafi do wszystkich klubów, których wnioski spełniły wymogi formalne - to blisko 4 900 lokalnych środowisk sportowych w całej Polsce. Jednocześnie w ramach tegorocznej edycji istnieje możliwość wyboru nowego modelu finansowania, jakim jest przeznaczenie 100% dofinansowania na wsparcie pracy trenerów - powiedziała Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Rządowy Program "Klub"

Jego celem jest wsparcie małych i średnich klubów sportowych, gdzie niejednokrotnie objawiają się sportowe talenty. Projekt cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, ponieważ nigdy wcześniej wsparcie nie trafiało bezpośrednio do klubów.

Kwota dofinansowania w ramach Rządowego Programu "Klub" to:

- 10 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych,
- 15 tys. zł dla klubów wielosekcyjnych.

W podstawowym modelu finansowania środki można przeznaczyć na: wynagrodzenie szkoleniowców, organizację obozów sportowych, zakup sprzętu sportowego. Dodatkowo, w 2020 roku kluby mogą zdecydować o przeznaczeniu wszystkich środków na wsparcie pracy trenerów.
Powrót do listy artykułów.
Grafika przedstawia herb powiatu pszczyńskiego