Nagrody Starosty Pszczyńskiego w dziedzinie sportu wręczone2021-03-30, 16:58

Wręczeniu Nagród Starosty Pszczyńskiego w dziedzinie sportu za 2020 rok miała towarzyszyć uroczysta gala. Niestety obecne obostrzenia sprawiły, że najlepsi sportowcy, trenerzy i działacze odbierali nagrody w małych grupach, w miejscach w których na co dzień trenują.

Wręczanie pamiątkowych statuetek, nagród pieniężnych i listów gratulacyjnych odbywało się w dniach 24-30 marca. Laureatów dekorowali starosta pszczyński Barbara Bandoła, wicestarosta Damian Cieszewski, członek Zarządu Powiatu Grzegorz Nogły, sekretarz Starostwa Powiatowego Szymon Sekta i dyrektor Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji Maciej Stieber.

Komisja Nagród Starosty Pszczyńskiego spośród prawie 90 wniosków wybrała 64 osoby - 52 zawodników, 8 trenerów i 4 działaczy, którym przyznano gratyfikacje finansowe.

Nagrodzeni laureaci odebrali swoje trofea w halach Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji i Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Pszczynie, w Śląskim Centrum Tenisa, na strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego, w hali zapaśniczej GKS Piast Wola, w OSP w Warszowicach i w Szkole Podstawowej w Kobielicach.

Nagrody Starosty Pszczyńskiego UKS

NAGRODY STAROSTY PSZCZYŃSKIEGO W KATEGORII SPORTOWIEC:

Badminton
Kornelia Marczak (UKS Plesbad Pszczyna)
Dagmara Pękała (UKS Plesbad Pszczyna)
Julia Pławecka (UKS Plesbad Pszczyna)
Aleksandra Wrońska (UKS Plesbad Pszczyna)
Daria Zimnol (UKS Plesbad Pszczyna)

Crossminton
Wojciech Wilkosz (Stowarzyszenie Crossmintona "Speed Club Brzeszcze)

Curling
Robert Kamiński (KS Warszowice)
Ewa Nogły (KS Warszowice)
Dominik Szmidt (KS Warszowice)
Klaudia Szmidt (KS Warszowice)
Monika Wosińska (KS Warszowice)

Futsal i piłka nożna
Jakub Benek (NEXX Goczałkowice-Zdrój)
Wojciech Dragon (NEXX Goczałkowice-Zdrój, LKS Goczałkowice-Zdrój)
Michał Grajcarek (NEXX Goczałkowice-Zdrój)
Adam Grygier (NEXX Goczałkowice-Zdrój, LKS Goczałkowice-Zdrój)
Błażej Grygier (NEXX Goczałkowice-Zdrój, LKS Goczałkowice-Zdrój)
Piotr Maroszek (LKS Goczałkowice-Zdrój)
Łukasz Mrzyk (NEXX Goczałkowice-Zdrój, LKS Goczałkowice-Zdrój)
Marek Skipioł (NEXX Goczałkowice-Zdrój)

Jeździectwo
Lena Czakańska (LKJ Ochaby)
Iga Grodska (SKJ Profit Orzesze)

Kolarstwo
Marek Filapek (UKS Avatar Kobielice)
Franciszek Kocur (UKS Avatar Kobielice)
Agata Sekta (UKS Avatar Kobielice)
Dawid Sekta (UKS Avatar Kobielice)
Łucja Szramowska (UKS Avatar Kobielice)
Mikołaj Szulik (UKS Avatar Kobielice)

Lekkoatletyka
Sabina Głąbek (LKS Pszczyna)
Sylwia Indeka (LKS Pszczyna)
Łukasz Jatczak (LKS Pszczyna)
Jakub Machulec (LKS Pszczyna)
Jacek Majewski (AZS AWF Katowice)
Eliza Megger (LKS Pszczyna)
Wiktoria Prządka (LKS Pszczyna)

Pływanie
Zuzanna Famulok (UKP Unia Oświęcim)

Siatkówka
Paulina Duda (UKS Centrum Pszczyna)
Martyna Witczak (UKS Centrum Pszczyna)

Strzelectwo
Weronika Krajewska (Kurkowe Bractwo Strzeleckie Pszczyna)
Julia Szklanny (Śląskie Towarzystwo Strzeleckie Tychy)
Sebastian Szklanny (Śląskie Towarzystwo Strzeleckie Tychy)
Martyna Trefon (Kurkowe Bractwo Strzeleckie Pszczyna)
Remigiusz Żyła (Kurkowe Bractwo Strzeleckie Pszczyna)

Tenis ziemny
Antonina Bryła (Śląskie Centrum Tenisa Pszczyna)
Kacper Dragan (Śląskie Centrum Tenisa Pszczyna)
Emilia Madejska (Śląskie Centrum Tenisa Pszczyna)
Mateusz Nowaczyk (Śląskie Centrum Tenisa Pszczyna)
Wiktoria Nowicka (Śląskie Centrum Tenisa Pszczyna)
Marcelina Paliczka (Śląskie Centrum Tenisa Pszczyna)
Karolina Pitry (Śląskie Centrum Tenisa Pszczyna)

Zapasy
Daria Jaczyńska (GKS Piast Wola)
Wanesa Kania (GKS Piast Wola)
Amelia Tomala (GKS Piast Wola)

NAGRODY STAROSTY PSZCZYŃSKIEGO W KATEGORII TRENER:

Damian Baron (LKS Goczałkowice Zdrój) - piłka nożna
Marzanna Helbik (LKS Pszczyna) - lekkoatletyka
Damian Herman (KS Warszowice) - curling
Leszek Kremiec (UKS Budo Pawłowice) - ju-jitsu
Michał Nowicki (Śląskie Centrum Tenisa) - tenis ziemny
Damian Pławecki (UKS Plesbad Pszczyna) - badminton
Rafał Sekta (UKS Avatar Kobielice) - kolarstwo
Agnieszka Szczypka (UKS Centrum Pszczyna) - siatkówka

NAGRODY STAROSTY PSZCZYŃSKIEGO W KATEGORII DZIAŁACZ:

Karolina Kłóska (LKS Pszczyna) - lekkoatletyka
Dawid Konieczny (sędzia) - futsal
Wojciech Pękała (Śląskie Centrum Tenisa) - tenis ziemny
Wojciech Studzieński (MKS Iskra Pszczyna, NEXX Goczałkowice-Zdrój) - piłka nożna, futsal

Więcej informacji o laureatach oraz obszerna galeria zdjęć TUTAJ
Powrót do listy artykułów.
Grafika przedstawia herb powiatu pszczyńskiego