Siatkarki z POSiR-u wicemistrzyniami Śląska!2021-06-07, 11:58

Książkiewicz, Parko 2021
Zawodniczki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna, podopieczne trenerki Agnieszki Szczypki: Nadia Książkiewicz i Justyna Parko zdobyły wicemistrzostwo Śląska młodziczek w siatkówce plażowej.

Nadia Książkiewicz i Justyna Parko zdobyły srebrne medale podczas Mistrzostw Śląska Młodziczek w Siatkówce Plażowej! Siatkarki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna awansowały do półfinału Mistrzostw Polski i otrzymały powołanie na obóz Kadry Śląska.

Do rozgrywek o Mistrzostwo Śląska Młodziczek w Siatkówce Plażowej przystąpiły 74 pary. W tym gronie były trzy składy z UKS Centrum przy POSiR Pszczyna. Wszystkie zgłoszone zespoły zostały podzielone na pięć turniejów półfinałowych. Siatkarki z Pszczyny rywalizowały w turnieju, który odbył się na boiskach plażowych w Mysłowicach.

Półfinał okazał się kapitalny w wykonaniu podopiecznych trenerki Agnieszki Szczypki. Turniej zakończył się zwycięstwem pary Nadia Książkiewicz/Justyna Parko, a na 3. miejscu uplasowały się: Emma Kacewicz i Emilia Binda, zaś na 4. - Marta Staszewska i Martyna Rajca. Co ważne wszystkie nasze pary uzyskały awans do Finału Mistrzostw Śląska Młodziczek! Zawody te również odbywały się w Mysłowicach i wzięło w nich udział w sumie 24 pary.

Rozgrywki finałowe trwały dwa dni. W pierwszym dniu wszystkie nasze pary ruszyły do boju. Na dwóch meczach rywalizację zakończyły Emma Kacewicz i Emilia Binda, które ostatecznie zostały sklasyfikowane na 17. miejscu. Rozstawienie, jako jedna z pięciu zwycięskich par turniejów półfinałowych, dało Nadii Książkiewicz i Justynie Parko mały handicup i w Finale już po dwóch zwycięskich meczach uzyskały awans do niedzielnych ćwierćfinałów. Fascynującą rywalizację w sobotę stoczyły z kolei Marta Staszewska i Martyna Rajca. W sumie pszczynianki rozegrały aż pięć pojedynków, w tym dwa w tie-break'u. Niesamowity wysiłek dał jednak awans do ćwierćfinału, który był rozgrywany drugiego dnia.

Niedziela rozpoczęła się od pojedynku o "czwórkę" Nadii Książkiewicz i Justyny Parko z żywiecką parą Milena Zabłocka/Klaudia Twardoch. Wygrana 2:1 dała awans do półfinału ekipie Agnieszki Szczypki. W kolejnym spotkaniu o "czwórkę" Marta Staszewska i Martyna Rajca rywalizowały z reprezentantkami UKS Krzanowice Aleksandrą Jaschek i Martą Grycman. Sobotnie 12 setów w nogach dało się we w znaki pszczyniankom, które uległy 0:2 i ostatecznie zajęły 7. miejsce. Sobotni wyczyn na długo jednak pozostanie w pamięci, a same dziewczyny mogą czuć dużą satysfakcję z osiągniętego wyniku, szczególnie że przed rozpoczęciem gry rozstawione były na 21. miejscu.

W półfinale Nadia z Justyną pewnie pokonały 2:0 parę Dębowianki Zofię Habartę i Zuzannę Kowalską. W meczu o 1. miejsce pszczynianki rywalizowały z reprezentantkami TS Stal Śrubiarnia/SMS ŻAPN Żywiec, Zofią Pudą i Ewą Mrózek. Tym razem to rywalki okazały się lepsze i zwyciężyły 2:0. Srebrny medal dla Nadii Książiewicz i Justyny Parko to jednak... początek wakacji z siatkówką plażową. Pszczynianki w nagrodę za świetny występ w Mysłowicach zostały powołane na zgrupowanie Kadry Śląska oraz uzyskały awans do Półfinału Mistrzostw Polski.

Udział młodziczek w rozgrywkach o Mistrzostwo Śląska w Siatkówce Plażowej dla zawodniczek UKS Centrum przy POSiR Pszczyna okazał się wyjątkowo udany. Trzy składy w finale, miejsce w "ósemce" i srebrny medal to świetne podsumowanie pracy na boiskach piaskowych Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie wykonane przez całą grupą z trenerką Agnieszką Szczypką na czele.

Z siatkarkami UKS Centrum przy POSiR Pszczyna grają:
Rodzice
Powiat Pszczyński
Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie
Gmina Pszczyna
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie
Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu
Centrum Budowalne Japi-Bud
Szafron Auto-Szyby
Pszczyńska Fundacja Wspierania i Rozwoju Sportu
Sponsorzy indywidualni
Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Pszczynie
Liceum Ogólnokształcące im. B. Chrobrego w Pszczynie.

Zdjecie nr 1: Siatkarki z POSiR-u wicemistrzyniami Śląska! Zdjecie nr 2: Siatkarki z POSiR-u wicemistrzyniami Śląska! Zdjecie nr 3: Siatkarki z POSiR-u wicemistrzyniami Śląska! Zdjecie nr 4: Siatkarki z POSiR-u wicemistrzyniami Śląska! Zdjecie nr 5: Siatkarki z POSiR-u wicemistrzyniami Śląska! Zdjecie nr 6: Siatkarki z POSiR-u wicemistrzyniami Śląska! Zdjecie nr 7: Siatkarki z POSiR-u wicemistrzyniami Śląska! Zdjecie nr 8: Siatkarki z POSiR-u wicemistrzyniami Śląska! Zdjecie nr 9: Siatkarki z POSiR-u wicemistrzyniami Śląska!

Powrót do listy artykułów.
Grafika przedstawia herb powiatu pszczyńskiego