Wychowanka UKS Centrum przy POSiR Pszczyna zagra w Mistrzostwach Europy!2021-07-10, 07:21

Polska U-16 z Martyną Witczak

fot. www.pzps.pl

Martyna Witczak (nr 9) wraz z reprezentacją Polsku U-16 rozpoczyna rywalizację w Mistrzostwach Europy U-16 w siatkówce.

Martyna Witczak, wychowanka UKS Centrum przy POSiR Pszczyna, znalazła się w 12-osobowej kadrze reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy U-16 w siatkówce!

Zawody zostaną rozegrane na Węgrzech i Słowacji od 10 do 18 lipca. Reprezentantki Polski w grupie będą rywalizować z Turcją, Rosją, Węgrami, Belgią i Czechami. Pierwszy mecz Polki zagrają z Turczynkami.

Ostatnim etapem przygotowań do kontynentalnych mistrzostw były dwa zgrupowania w Krośnie. Najpierw w czerwcu, potem w lipcu. W obu uczestniczyło 14 zawodniczek, w tym Martyna Witczak. Na zakończenie drugiego zgrupowania trener Artur Wójcik podał ścisłą kadrę na Mistrzostwa Europy, w której znalazło się 12 zawodniczek. Martyna Witczak znajduje się w niej na pozycji przyjmującej, ale w ostatnim czasie w rozgrywkach klubowych występowała na pozycji libero. Właśnie grając na tej pozycji w barwach swojej drużyny klubowej Energa MKS Kalisz początkiem czerwca zdobyła mistrzostwo Polski kadetek (juniorek młodszych).

Szczegółowe informacje na temat Mistrzostw Europy U-16 w siatkówce znajdują się w serwisie Europejskiej Konfederacji Siatkówki.

Link ---> https://www.cev.eu/national-team/age-group-championships/u16w/
Powrót do listy artykułów.
Grafika przedstawia herb powiatu pszczyńskiego