Szczypiorniści z III LO najlepsi w powiecie2009-03-23, 17:38

Szczypiorniści z III LO najlepsi w powiecie

Tegoroczny finał powiatowych rozgrywek w piłce ręcznej chłopców był powtórką z meczu grupowego, w którym po emocjonującej walce po raz drugi górą byli licealiści z Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie. W meczu grupowym padł taki sam wynik!

Mecz od początku do końca stał na bardzo wysokim poziomie, zawodnicy obu drużyn grali uważnie i co warto podkreślić - czysto, fair play. Początkowo warunki gry dyktowali gracze z Pawłowice przez długi czas utrzymując dwu lub jedno bramkową przewagę. Jednak w drugiej połowie skuteczniej na bramkę rzucali gracze z Pszczyny i to oni po gwizdku sędziów cieszyli się ze zdobycia tytułu mistrzowskiego. Znakomicie w tym meczu spisywali się obaj bramkarze. Finalistów wyłoniły dwa mecze półfinałowe, w których spotkały się ZSR - III LO oraz ZSO PAWŁOWICE - LO CHROBRY.
W meczu o III miejsce zagrały reprezentacje ZSR i LO CHROBRY, w którym lepsi okazali się gracze z "chrobka".

Poniżej wyniki spotkań:

PÓŁFINAŁY
ZSR - III LO (9:17)
ZSO PAWŁOWICE - LO CHROBRY (12:5)

MECZ O IIIm
ZSR - LO CHROBRY (9:13)

FINAŁ
ZSO PAWŁOWICE - III LO (5:6)

Składy finalistów:

III LO - Bartosz Kubański, Marek Figołuszka, Szymon Gumowski, Kamil Englert, Mateusz Janik, Kamil Pławecki, Michał Nowak, Krzysztof Sosna, Dawid Krzempek, Damian Pastuszka, Denis Trzop, opiekunowie - Marcin Wyrobek i Urszula Zawadzka-Jelito.

ZSO PAWŁOWICE - Remigiusz Fizia, Marcin Pytel, Przemysław Gamża, Tomasz Juraszek, Bartosz Grabowski, Mateusz Gogola, Paweł Czech, Dawid Pudłowski, Mariusz Paprocki, Paweł Sitek, Ariel Rainko, Paweł Oleksy, Mateusz Żurawski, Bartosz Dudziak, Paweł Baron, opiekunowie - Arkadiusz Przybyła i Jarosław Każmierczak

Zdjęcia udostępnił Jarosław Każmierczak
Copyright © 2007-2020 POSiR Pszczyna. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: pless-intermedia