Ferie z POSiR-em 2017: pierwsze ręczniki rozdane2017-01-14, 09:50

XVII Turniej Futsalu Reprezentacji Szkół Ponad

fot. POSiR

Za nami pierwszy turniej w ramach rozpoczynających się Ferii z POSiR-em 2017 "Podaj ręcznik". W XVII Turnieju Futsalu Reprezentacji Szkół Ponadgimnazjalnych zwyciężyła drużyna Powiatowego Zespołu Szkół nr 2.

Osiem reprezentacji wzięło udział w XVII Turnieju Futsalu Reprezentacji Szkół Ponadgimnazjalnych, który w piątek rozpoczął akcję dla dzieci i młodzieży Ferie z POSiR-em 2017 "Podaj ręcznik".

Zespoły podzielone zostały na dwie grupy. W grupie "A" rywalizowały reprezentacje: ZSZiO Wola, PZS 2 Pszczyna, PZS 1 Pszczyna oraz III LO z Pszczyny, a w grupie "B" drużyny: I LO z Pszczyny, ZSO Pawłowice, ZSZ Pszczyna oraz LO Gilowice. Z kompletem zwycięstw do dalszej fazy turnieju awansowały drużyny z "Rolbudy" oraz Pawłowic, a także zdobywcy drugich miejsc, reprezentacja III LO oraz "Chrobrego". O awans do finału PZS nr 2 walczyło z "Chrobrym", a ZSO Pawłowice zmierzyło się z III LO. W obu spotkaniach półfinałowych padł taki sam wynik, a do finału awansowały zespoły, które wcześniej wygrały rywalizację w swoich grupach.

Najlepszą drużyną XVII Turnieju Futsalu Reprezentacji Szkół Ponadgimnazjalnych została reprezentacja Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 z Pszczyny, która w finale pokonała ZSO Pawłowice, a trzecie miejsce wywalczyła drużyna III LO z Pszczyny.

Ferie z POSiR-em 2017 "Podaj ręcznik"
XVII Turniej Futsalu Reprezentacji Szkół Ponadgimnazjalnych, hala POSiR w Pszczynie, 13 stycznia 2017 roku
Klasyfikacja:
1. PZS nr 2 Pszczyna, 2. ZSO Pawłowice, 3. III LO Pszczyna, 4. LO Chrobry Pszczyna, 5-6. PZS nr 1 Pszczyna, LO Gilowice, 7-8. ZSZ Pszczyna, ZSZiO Wola.
Najlepszy strzelec i najlepszy zawodnik: Tomasz Zawadzki (PZS nr 2 Pszczyna)
Najlepszy bramkarz: Szymon Grzywa (III LO Pszczyna.

Ferie z POSiR-em 2017 "Podaj ręcznik"
Powrót do listy artykułów.
Grafika przedstawia herb powiatu pszczyńskiego