Radosław Jeleń wyróżniony na Gali Wolontariatu2019-12-03, 09:15

Radosław Jeleń

fot. Fot. Grzegorz Załucki

Miło nam poinformować, że prezes UKS Centrum przy POSiR Pszczyna Radosław Jeleń znalazł się wśród wyróżnionych podczas uroczystej gali "Wolontariusza Roku 2019 Gminy Pszczyna".

Uroczyste rozdanie nagród odbyło się podczas Gali Wolontariatu w niedzielę 1 grudnia w sali widowiskowej Pszczyńskiego Centrum Kultury. Wyróżnionych zostało 31 wolontariuszy i 2 organizacje. Tytuł "Wolontariusza Roku Gminy Pszczyna" przyznawany jest od dziewięciu lat. Tegoroczną Galę uświetnił spektakl "Doktor Miłość".

Radosław Jeleń to prezes UKS Centrum przy POSiR Pszczyna, pomysłodawca i współzałożyciel Szkółki Siatkówki Dziewcząt, działacz społeczny na rzecz piłki siatkowej. Pomysłodawca i organizator wielu wydarzeń sportowych na terenie gminy i powiatu pszczyńskiego, m. in. Międzynarodowego Turnieju Siatkówki czy Festiwalu Siatkówki "Rodzinne Granie na Orliku".

Jest w pełni zaangażowany w organizację i działalność klubu, w którym trenuje ponad 100 dziewcząt. Dzięki jego bezinteresownej pracy udaje się pozyskiwać środki finansowe na działalność i funkcjonowanie szkółki, a drużyny UKS-u od lat biorą udział w rozgrywkach prowadzonych przez Śląski Związek Piłki Siatkowej.

Do największych sukcesów prowadzonego przez niego klubu można zaliczyć wywalczenie ósmego miejsca w Mistrzostwach Polski Kinder+SPORT w kategorii "Czwórek", wicemistrzostwo Śląska w Minisiatkówce "Czwórek" Kinder+SPORT, wicemistrzostwo Śląska w Ministatkówce "Trójek" Kinder+SPORT oraz brązowy medal w Minisiatkówce "Dwójek" Kinder+SPORT.

Zawodniczka UKS Centrum przy POSiR Pszczyna Martyna Witczak jest regularnie powoływana na zgrupowania Kadry Polski U14, a wraz z Nadią Książkiewicz i Mają Trefon - na zgrupowania Kadry Śląska. Drużyna seniorek, oparta na wychowankach klubu, awansowała i z powodzeniem występuje w rozgrywkach I Ligi Śląskiej siatkówki kobiet.

Radosław Jeleń jest organizatorem wielu obozów i wyjazdów integracyjnych dla dzieci i młodzieży. Czas i wysiłek, który poświęca na koordynację zajęć i wyjazdów oraz współpracę z trenerami, pozwala na ciągły wzrost zainteresowania siatkówką na terenie gminy i powiatu.

Serdecznie gratulujemy!!!
Powrót do listy artykułów.
Grafika przedstawia herb powiatu pszczyńskiego