Turniej w cieniu narodowej tragedii2010-04-22, 12:37

Tomasz Tomża i Wojciech Szczypek wywalczyli awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, które odbyły się w hali POSiR. Zawody zostały przeprowadzone równolegle z Krajowym Turniejem Juniorów i Młodzików.

Tomża i Szczypek wywalczyli sobie udział w majowej imprezie w grach pojedynczych. Jeszcze przed rozpoczęciem pszczyńskich eliminacji Wojciech Szczypek był pewny udziału w OOM, ale grze mieszanej. Na podstawie wysokiego miejsca w rankingu PZBad Szczypek razem z Anną Goc uzyskali kwalifikację bezpośrednią.
W równolegle rozgrywanym Krajowym Turnieju Juniorów i Młodzików nie zawiódł Paweł Pietryja. Brązowy mistrz Polski seniorów i srebrny juniorów wygrał zarówno w grze pojedynczej jak i mieszanej (w parze z Anną Goc).
Dobry występ zanotowały również najmłodsze badmintonistki UKS Plesbad Pszczyna. Kornelia Marczak (SP 1 Pszczyna) zajęła drugie miejsce. Za nią wspólnie uplasowały się Marta Klepek (SP 4 Pszczyna) i Aleksandra Wyrobek (SP 7 Ćwiklice). Wygrała Nicola Samson z Katowic. Dodatkowo Kornelia i Marta zajęły drugie miejsce w grze deblowej.
Zawody odbyły się feralnego dla Polski 10 kwietnia. Jeszcze przed ogłoszeniem żałoby otworzył je wicestarosta Zygmunt Jeleń. Po konsultacjach z Polskim Związkiem Badmintona dokończono turniej w atmosferze powagi i szacunku. Pamięć ofiar katastrofy uczczono minutą ciszy. (fot. Damian Pławecki)

Zdjecie nr 1: Turniej w cieniu narodowej tragedii Zdjecie nr 2: Turniej w cieniu narodowej tragedii Zdjecie nr 3: Turniej w cieniu narodowej tragedii Zdjecie nr 4: Turniej w cieniu narodowej tragedii Zdjecie nr 5: Turniej w cieniu narodowej tragedii Zdjecie nr 6: Turniej w cieniu narodowej tragedii

Powrót do listy artykułów.
Grafika przedstawia herb powiatu pszczyńskiego