Z kijami w rękach dookoła Zbiornika Łąckiego2016-04-28, 10:01

7 maja (sobota) odbędzie się V Nordic Walking organizowany przez Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie. W tym roku trasa będzie prowadzona wokół Zbiornika Łąckiego.

Początek trasy wyznaczony jest w Ośrodku Sportów Wodnych w Łące. Uczestnicy marszu przejdą koroną zapory w kierunku Poręby, później drogami transportu rolnego do Brzeźc, z których nastąpi przejście do Wisły Wielkiej. Tam ulicami: Hodowców, a potem Leśną i ponownie drogami transportu rolnego grupa powróci do Ośrodka Sportów Wodnych. Łącznie trasa liczyć będzie około 10 km. Biuro V Nordic Walking wokół Zbiornika Łąckiego będzie przyjmowało zapisy od godziny 9.30. O godzinie 10.00 planowany jest start. Zanim jednak uczestnicy ruszą w trasę odbędzie się rozgrzewka, zaś instruktorka nordic walking zaprezentuje najważniejszą technikę chodu z kijami.

Do udziału w imprezie zapraszamy wszystkich bez względu na wiek i płeć, a jeśli ktoś nie posiada kijów, to można trasę przejść i bez nich. Udział w imprezie jest bezpłatny.

Dla uczestników mamy pamiątkowe koszulki, zaś na mecie marszu dla wszystkich uczestników będzie czekał posiłek oraz pamiątkowy certyfikat uczestnictwa.

Organizatorami V Nordic Walking wokół Zbiornika Łąckiego jest Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie. Partnerami imprezy są: Koło Turystyczne "Dreptej" przy SP 1 w Pszczynie, OSP Pszczyna, RehaMag Fizjoterapia Rekreacja, Powiat Pszczyński, Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Pszczynie, Gmina Pszczyna oraz Pszczyńska Fundacja Wspierania i Rozwoju Sportu.

Powrót do listy artykułów.
Grafika przedstawia herb powiatu pszczyńskiego