Badmintonowe emocje na POSiR-ze2017-11-08, 19:17

Przełom października i listopada w Powiatowym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Pszczynie zdominowany był przez badminton. Najpierw w hali POSiR rozegrany został drugi turniej w ramach Grand Prix Ziemi Pszczyńskiej w Badmintonie, a potem mecze w ramach Drużynowych Mistrzostw Polski.

Drugi turniej Grand Prix w Badmintonie zgromadził ponad 80 zawodników. W zawodach zagrali: dzieci, młodzież i dorośli. Mieszkańcy powiatu pszczyńskiego, ale także z sąsiednich miejscowości i zaprzyjaźnionego z Plesbadem badmintonowego klubu z Czeskiego Cieszyna. Wyniki znajdują się w dziale "Pliki do pobrania" z prawej.

W ramach Drużynowych Mistrzostw Polski badmintoniści UKS Plesbad gościli w Pszczynie trzy ekipy: UKS Kędzierzyn-Kożle, Chojnik Jelenia Góra i Technika Głubczyce. Skład Plesbadu na rozgrywki ligowe został oparty o wychowanków klubu, których wspiera trener Damian Pławecki i Kornelia Marczak, trenująca na co dzień w Warszawie, ale oczywiście będąca wychowanką pszczyńskiego klubu. Niestety pierwsza runda okazała się pechowa dla pszczynian. Przegrali wszystkie trzy spotkania: dwa razy po 3:4 z Kędzierzynem i Chojnikiem oraz 2:5 z Technikiem. Mimo porażek, reprezentanci Plesbadu dostrzegli pozytywy. Jest to przede wszystkim gra Kornelii Marczak, które wygrała wszystkie swoje singlowe mecze oraz bardzo dobrze zaprezentowała się w parze z Dagmarą Pękała w grze podwójnej. Dobrze zaprezentował się również debel mężczyzn: Damian Pławecki/Tomasz Tomża.

Jeden mecz DMP w badmintonie składa się z siedmiu gier: gry pojedyncza kobiet i mężczyzn (po dwie na każdą kategorie) oraz gry podwójnej mężczyzn, kobiet i mieszanej. Jedna gra rozgrywana jest do trzech wygranych setów, każdy do 11 punktów.

Skład UKS Plesbad Pszczyna w I rundzie Drużynowych Mistrzostw Polski w Badmintonie: Filip Brudek, Robert Czembor, Anna Goc, Patrycja Jonderko, Dawid Kieloch, Marta Klepek, Tomasz Klepek, Kornelia Marczak, Damian Pławecki, Dagmara Pękała, Tomasz Tomża.

Zdjecie nr 1: Plesbad w Ekstraklasie Badmintona Zdjecie nr 2: Plesbad w Ekstraklasie Badmintona Zdjecie nr 3: Plesbad w Ekstraklasie Badmintona Zdjecie nr 4: Plesbad w Ekstraklasie Badmintona Zdjecie nr 5: Plesbad w Ekstraklasie Badmintona Zdjecie nr 6: Plesbad w Ekstraklasie Badmintona Zdjecie nr 7: Plesbad w Ekstraklasie Badmintona Zdjecie nr 8: Plesbad w Ekstraklasie Badmintona Zdjecie nr 9: Plesbad w Ekstraklasie Badmintona Zdjecie nr 10: Plesbad w Ekstraklasie Badmintona Zdjecie nr 11: Plesbad w Ekstraklasie Badmintona Zdjecie nr 12: Plesbad w Ekstraklasie Badmintona Zdjecie nr 13: Plesbad w Ekstraklasie Badmintona
fot. Piotr Kopyt
Powrót do listy artykułów.
Grafika przedstawia herb powiatu pszczyńskiego