MLF: Koniec przygrywki - koniec pauz2019-12-25, 11:29

W przedświąteczny poniedziałek zakończyła się faza grupowa tegorocznych zmagań Młodzieżowej Ligi Futsalu, tym samym poznaliśmy ostateczny podział drużyn na dwie klasy rozgrywkowe. Sprawdź kto powalczy w tym sezonie o tytuł mistrza MLF, a kto zagra na drugoligowym froncie.


fot. Andzejek, POSiR Pszczyna


Prawdziwa walka o medale w lidze rozpocznie się jeszcze w tym roku. Już w sobotni poranek do rywalizacji o ligowe punkty przystąpią pierwszoligowcy. Kto dokładnie?

Z grupy M, do pewnych już wcześniej awansu do I ligi Ciasteczek Studzienice dołączyli zawodnicy z drużyn Ubój Rytualny oraz GKS Wisielec, który wygrał bezpośrednią walkę z Siewcami Popłochu oraz pośrednią... z Prezesem i Resztą (grupa F).

Z grupy L do pauzującej w tej kolejce, ale pewnej już awansu drużyny Krupnik Pszczyna dołączyli po pewnych wygranych Kwadratowa Masakra oraz Złodzieje Oklasków bez Kasków.

Z grupy F pierwszoligowy awans zapewniły sobie tylko dwie drużyny odpoczywający tym razem Fani Sikoreczek oraz Leszczyki. Największym pechowcem wydaje się być zespół Prezes i Reszta, który mimo zajętego trzeciego miejsca legitymował się najsłabszym bilansem punktowym i bramkowym (na dobrą sprawę awans z GKS Wisielec przegrał różnicą bramek).

Przed sobotnim południem rywalizację rozpoczną z kolei drugoligowcy, gdzie także nie powinno zabraknąć emocji, tutaj zagrają bowiem: z grupy M Siewcy Popłochu (po świetnym początku grupowych zmagań - dwie wygrane, w trzech ostatnich meczach wywalczyli zaledwie punkt), Sikoreczki Goczałkowice oraz jedyna żeńska drużyna Gryfne Frele.

Bez niespodzianki w grupie L. Tutaj w ostatniej serii gier zdecydowane porażki odnotowały niżej sklasyfikowane drużyny: Dream Team oraz Elektro Parówy i obie powalczą na drugim francie.

Z ostatniej grupie F do wspomnianej już wcześniej ekipy Prezes i reszta dołączyli Golasy Łąka oraz Wyrewolwerowani Rewolwerowcy.

Zapraszamy na halę Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie.

Szczegółowy harmonogram ligowych spotkań oraz wyniki już zakończonych gier w grupach w serwisie ligowym MLF w menu bocznym.

Organizatorem Młodzieżowej Ligi Futsalu jest Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie, a partnerem sportowym rozgrywek są: BTS Rekord Bielsko-Biała oraz Śląski Związek Piłki Nożnej.

MLF
Copyright © 2007-2020 POSiR Pszczyna. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: pless-intermedia