KMPP: potrójny triumf Pszczyny, w orlikach najlepszy Pniówek2020-01-08, 09:18

XII KMPP

W niedzielę 5 stycznia w hali POSiR odbył się turniej finałowy XII Klubowych Mistrzostw Powiatu Pszczyńskiego w Futsalu o Puchar Firmy "Ziobro S.C." Do ostatecznej rozgrywki stanęły po cztery drużyny w kategoriach żaków, orlików, młodzików i trampkarzy, wyłonione w grudniowych eliminacjach.

Jako pierwsi, finałowe granie zaczęli najmłodsi. Wśród żaków (roczniki 2011-2013) najlepiej spisali się zawodnicy Akademii Młodego Piłkarza z Pszczyny, którzy wygrali dwa mecze i raz zremisowali. Drugie miejsce zajął LKS Wisła Wielka dzięki wygranej w ostatnim meczy z drugim zespołem Akademii BVB im. Łukasza Piszczka. Na czwartym miejscu sklasyfikowany został pierwszy zespół Akademii BVB.


fot. POSiR


Najbardziej zacięta rywalizacja toczyła się w kategorii orlików (roczniki 2009-2011). Między GKS Pniówek 74 Pawłowice, pszczyńską Iskrą i KS Football Project potrzebna była mała tabela uwzględniająca mecze tylko tych trzech drużyn (wszystkie wygrały dwukrotnie), czwarty LKS Wisła Wielka nie zdobył punktu. Pniówek i Iskra miały różnicę bramek 4-4, Football Project 2-2. W myśl zapisu w regulaminie o większej ilości strzelonych goli, o triumfie zadecydowały rzuty karne, wykonywane przez zawodników z Pawłowic i Pszczyny. Bohaterem okazał się golkiper Pniówka Bartosz Wierdak, który obronił dwa strzały, i dzięki niemu Pniówek wygrał 2-1, zajmując pierwsze miejsce.

Wśród młodzików (roczniki 2007-2009) decydujący okazał się już pierwszy mecz, w którym Akademia Młodego Piłkarza Pszczyna pokonała Iskrę 2-1. Obie drużyny wygrały potem spotkania z UKS SPS Wola (zajął trzecie miejsce) i LKS AP 21 Łąka i to AMP z kompletem punktów został zwycięzcą.

Z kolei w kategorii trampkarzy (roczniki 2005-2007) w pierwszym spotkaniu pomiędzy dwoma zespołami pszczyńskiej Iskry padł bezbramkowy remis. W kolejnych meczach skuteczniejsza była drużyna z rocznika 2006 trenera Pawła Zjawińskiego, występująca jako Iskra II. Dzięki temu triumfowała w Mistrzostwach, wyprzedzając starszych o rok klubowych kolegów (trener Mateusz Pelikański) lepszą różnicą bramek. Na najniższym stopniu podium stanął LKS AP 21 Łąka, dzięki wygranej z LKS Brzeźce.

Szczegółowe wyniki wszystkich kategorii znajdują się w "plikach do pobrania".

Po zakończeniu rywalizacji w każdej kategorii odbywała się ceremonia dekoracji drużyn i zawodników. Puchary, dyplomy, medale, okolicznościowe koszulki XII Klubowych Mistrzostw Powiatu Pszczyńskiego w Futsalu wręczali: wicestarosta pszczyński Damian Cieszewski, dyrektor Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji Maciej Stieber oraz przedstawiciel Firmy "Ziobro S.C." Jan Kurczyna. Ponadto najlepsi zawodnicy odebrali statuetki i nagrody rzeczowe, a zwycięskie drużyny nagrodzone zostały czekami na zakup sprzętu sportowego, ufundowanymi przez Firmę "Ziobro S.C."

Turniej Finałowy - XII Klubowe Mistrzostwa Powiatu Pszczyńskiego w Futsalu o Puchar Firmy Ziobro S.C., hala POSiR Pszczyna, 5 stycznia 2020

Klasyfikacja - kategoria żaki:
1. Akademia Młodego Piłkarza Pszczyna, 2. LKS Wisła Wielka, 3. Akademia BVB im. Łukasza Piszczka II, 4. Akademia BVB im. Łukasz Piszczka I.

Wyróżnienia: Szymon Zachara (Akademia Młodego Piłkarza Pszczyna), Aleks Woźniczka (LKS Wisła Wielka), Bartosz Czarnuch (Akademia BVB im. Łukasza Piszczka II), Ignacy Dzida (Akademia BVB im. Łukasz Piszczka I).

Klasyfikacja - kategoria orliki:
1. GKS Pniówek 74 Pawłowice, 2. MKS Iskra Pszczyna, 3. KS Football Project, 4. LKS Wisła Wielka.
Król strzelców: Szymon Mazurczyk (MKS Iskra Pszczyna)
Najlepszy bramkarz: Bartosz Wierdak (GKS Pniówek 74 Pawłowice)
Najlepszy zawodnik: Rafał Kwaśny (KS Football Project)

Klasyfikacja - kategoria młodziki:
1. Akademia Młodego Piłkarza Pszczyna, 2. MKS Iskra Pszczyna, 3. UKS SPS Wola, 4. LKS AP 21 Łąka.
Król strzelców: Kacper Ryguła (MKS Iskra Pszczyna)
Najlepszy bramkarz: Oliwier Tomala (UKS SPS Wola)
Najlepszy zawodnik: Jakub Kubica (Akademia Młodego Piłkarza Pszczyna)

Klasyfikacja - kategoria trampkarze:
1. MKS Iskra Pszczyna II, 2. MKS Iskra Pszczyna I, 3. LKS AP 21 Łąka, 4. LKS Brzeźce.
Król strzelców: Przemysław Mizera (MKS Iskra Pszczyna II)
Najlepszy bramkarz: Jakub Kotas (LKS AP 21 Łąka)
Najlepszy zawodnik: Szymon Muras (MKS Iskra Pszczyna II)

W sumie w mistrzostwach wzięło udział 697 zawodników i zawodniczek, którzy reprezentowali 74 drużyny z 22 klubów i szkółek piłkarskich działających na terenie powiatu pszczyńskiego.

Organizatorem XII Klubowych Mistrzostw Powiatu Pszczyńskiego w Futsalu jest Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie, a głównym sponsorem Firma "Ziobro S.C.". Patronat honorowy objęła Barbara Bandoła, starosta pszczyński.
Copyright © 2007-2020 POSiR Pszczyna. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: pless-intermedia