Siatkarki z POSiR-u w walce o mistrzostwo Śląska2020-01-11, 23:50

Sezon dla siatkarek UKS Centrum przy POSiR Pszczyna w pełni. Zespoły z Pszczyny świetnie radzą sobie w rywalizacji o mistrzostwo Śląska. Znakomicie zaprezentowały się przede wszystkim młodziczki i kadetki!

SENIORKI
Cztery punkty w dwóch meczach rozgrywanych w 2020 roku ugrały podopieczne trenera Jarosław Płachny w ramach I ligi śląskiej. Pszczynianki rozpoczęły Nowy Rok od wyjazdowego zwycięstwa 3:1 nad Dwójką Zawiercie. Spotkanie w Zawierciu zamknęło dla pszczyniankom pierwszą część rundy zasadniczej. Dzięki wiktorii nad Dwójką, pszczynianki mogły się cieszyć z 3. miejsca w tabeli.

Mecze rewanżowe rozpoczęły się od konfrontacji z Zorzą Wodzisław Śląski. Niestety nie udało się powtórzyć wyniku z pierwszego spotkanie, które pszczynianki wygrały 3:0. Tym razem w hali POSiR lepsza była Zorza Wodzisław Śląski, która zwyciężyła 3:2.

Następne spotkanie UKS Centrum przy POSiR Pszczyna rozegra 25 stycznia na wyjeździe z MKS-em Imielin, zaś w Pszczynie będzie gościć 2 lutego VC Victorię-MOSiR Cieszyn.


fot. POSiR Pszczynafot. POSiR


KADETKI
Znakomity wynik osiągnęły kadetki. Podopieczne trenerki Agnieszki Szczypki awansowały do ćwierćfinału mistrzostw Śląska (najlepsze 12 zespołów). Żeby tego dokonać pszczynianki najpierw wygrały swoją grupę w I etapie rozgrywek (siedem zwycięstw w ośmiu meczach), a już w Nowym Roku rozegrały turniej 1/8 finału, którego gospodarzem był MUKS Michałkowice. Ekipa z Pszczyny wygrała w nim z gospodyniami i Jedynką Rybnik (oba mecze po 3:0) i uległa 1:3 TS Stal Śrubiarnia/SMS ŻAPN Żywiec. Dzięki tym wynikom UKS Centrum przy POSiR Pszczyna zajął 2. miejsce i awansował do ćwierćfinału mistrzostw Śląska, które zostaną rozegrane od 20 do 22 stycznia.

Gospodarzem turnieju będzie Zorza Wodzisław, a oprócz pszczynianek w zmaganiach wystąpią jeszcze Częstochowianka i CFiK Klima Będzin. Do półfinału awansują dwie najlepsze drużyny.

MŁODZICZKI
Najlepszy wynik w historii klubu wywalczą w tym sezonie młodziczki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna. W IV etapie rozgrywek pszczynianki grają w grupie o miejsca 1-9 na Śląsku. Po pierwszym turnieju, który odbywał się w Pszczynie, podopieczne trenerki Agnieszki Szczypki mają na swoim koncie dwa zwycięstwa (nad MKS-em Dąbrowa Górnicza i Gwiazdą Tarnowskie Góry). Przed naszym zespołem do rozegranie pozostały jeszcze trzy turnieje: dwa w Żywcu i jeden w Zawierciu. Zmagania te zostaną rozegrane po feriach. Cztery najlepsze zespoły po IV etapie zagrają w ścisłym finale o Mistrzostwo Śląska.

Warto dodać, że początkiem roku na kolejnym zgrupowaniu kadry Polski U-14 przebywała Martyna Witczak. Tym razem zgrupowanie odbywało się w Twardogórze na Dolnym Śląsku.

Coraz śmielej radzą sobie również młodziczki w Oświęcimskiej Lidze Siatkówki. Po słabszym początku rozgrywek, pszczynianki pokonały w grudniu SP 1 Wola, zaś w styczniu UKS Milienium Porąbka i UKS Setbol Oświęcim C. Dzięki tym wygranym , po rozegraniu siedmiu meczów, pszczynianki awansowały na 3. miejsce w 11-zespołowej stawce.


fot. POSiR Pszczyna


MINISIATKÓWKA
Ciekawe doświadczenie zaliczyły podpieczne trenerki Joanny Pyrek. Grupa minisiatkówki "czwórek" z rocznika 2007 wzięła udział w międzynarodowym turnieju Striezel Cup 2019, który tuż przed Świętami Bożego Narodzenia rozgrywany był w niemieckiej miejscowości Dippoldiswalde niedaleko Drezna. Na te zawody zostaliśmy zaproszeni przez Dresdner SC, który był jednym z organizatororów zmagań. W zawodach wzięło udział 16 drużyn, w tym trzy z Polski. Oprócz pszczynianek także MOSM Tychy i Volley Wrocław. Na liście startowej były również uznane niemieckie marki, m.in. Dresnder SC, Schweriner SC, SC Postdam czy znany nam VC Bitterfeld-Wolfen.

Pszczynianki zajęły 15. miejsce. W sumie rozegrały sześć meczów, tylko jedno zakończyło się naszym zwycięstwem. Nie wynik był jednak najważniejszy. Dla naszych zawodniczek z rocznika 2007 turniej w Niemczech był pierwszym takim wydarzeniem w siatkarskim życiu. Zawodniczki zdobyły dużo doświadczenia i - oby - motywacji do dalszych treningów.

Grupy minisiatkówki w grudniu zaliczyły równiez turnieje w ramach rozgrywek Kinder+Sport. W Katowicach swój pierwszy turniej zagrały "dwójki", zaś w Tychach "trójki". W obu kategoriach wystawiliśmy po cztery składy, które walczą na miarę swoich umiejętności. Trzeba jednak zaznaczyć, że dzięki udziałowi w "Kinderze" stawiają swoje siatkarskie kroki.

Początkiem ferii towarzyski turniej w Tychach rozegrała również grupa minisiatkówki "trójek". W zmaganiach wzięły dwa składy z Pszczyny. Podopieczne trenerki Anny Gwiżdż uplasowały się na 8. i 9. miejscu w 15-zespołowej stawce.


fot. POSiR Pszczyna
Copyright © 2007-2020 POSiR Pszczyna. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: pless-intermedia