Funkcjonowanie POSiR w nowej rzeczywistości2020-05-22, 08:40

W połowie marca, w związku z wystąpieniem stanu epidemii, zamknięte zostały obiekty administrowane przez Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie. Co w tym czasie działo się w Ośrodku?

Ostatnią imprezą, która odbyła się w hali naszego Ośrodka był mecz ćwierćfinałowy Pucharu Polski w Futsalu, pomiędzy Nexx Goczałkowice a Constractem Lubawa. Mimo ogromnego zainteresowania zawody odbyły się bez udziału publiczności.

"Zamrożenie" sportu
W związku z brakiem możliwości organizacji zajęć sportowych, imprez i rozgrywek cyklicznych, czas poświęciliśmy m.in. na przeprowadzenie prac malarskich oraz remontowych i wykonanie przeglądów technicznych. Stary blask odzyskały siedziska na trybunach, a na płycie hali nie znajdziecie już...gum do żucia. W budynku hali sportowej wymieniono źródła światła na oszczędne i wydajniejsze oświetlenie ledowe. Ośrodek wspólnie z wydziałem inwestycji Starostwa Powiatowego przygotowywał materiały do postępowania przetargowego na wymianę nawierzchni oraz oświetlenia boiska "Orlik", złożony został również wniosek do Ministerstwa Sportu o dofinansowanie tego zadania inwestycyjnego. W czasie przymusowej przerwy spowodowanej epidemią można było korzystać z zajęć on-line przygotowanych przez Pszczyńskie Centrum Treningu Rehabilitacyjnego oraz UKS Plesbad Pszczyna.

Zdjecie nr 1: POSiR remontowy Zdjecie nr 2: POSiR remontowy Zdjecie nr 3: POSiR remontowy Zdjecie nr 4: POSiR remontowy Zdjecie nr 5: POSiR remontowy Zdjecie nr 6: POSiR remontowy Zdjecie nr 7: POSiR remontowyII etap "odmrażania" sportu
Od 4 maja, zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 2 maja w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, otwarte zostały boiska zewnętrzne - kompleks boisk "Orlik" oraz boiska piaskowe. Do zajęć sportowych w nowym reżimie sanitarnym obejmującym m.in. ilość osób na obiekcie (6 uczestników zajęć + trener), dezynfekcję rąk i sprzętu wrócili młodzi piłkarze MKS Iskra oraz siatkarki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna.

orlik

III etap "odmrażania" sportu
Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 16 maja, do hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji 18 maja powróciły zajęcia badmintona i siatkówki. Zaczyna się również zapełniać grafik korzystających grup zarówno na Orliku, boiskach piaskowych, jak i w hali.

Od 18 maja obowiązuję również nowe wytyczne dotyczące korzystania z obiektów Ośrodka:
- obowiązek zasłaniania twarzy w momencie dotarcia na obiekt i po jego opuszczeniu (podczas zajęć nie ma obowiązku zakrywania twarzy);
- zaleca się zachowanie dystansu społecznego;
- ograniczona liczba osób do maksymalnie 24 osób jednocześnie korzystających z hali + 2 trenerów, 14 ćwiczących + 2 trenerów na obiektach zewnętrznych;
- brak możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego (poza WC);
- na obiekcie mogą przebywać tylko osoby biorące udział w zajęciach;
- dezynfekcja urządzeń po każdym użyciu i każdej grupie;
- obowiązek dezynfekcji rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt;
- korzystanie z osobistego sprzętu treningowego lub dezynfekcja po każdym użyciu;
- obowiązek zachowania 15 minutowych odstępów pomiędzy wchodzącymi i wychodzącymi grupami korzystających.
Siłownia zewnętrzna i plas zabaw dla dzieci pozostają zamknięte.

Zapraszamy do bezpiecznego uprawiania sportu.
Szczegóły: tel. 505 538 775.
Powrót do listy artykułów.
Grafika przedstawia herb powiatu pszczyńskiego