XI Turniej Piłki Nożnej Plażowej za nami2020-07-07, 12:54

XITPNP

Do pobrania

Zwycięstwem drużyny Callistoshop.pl z Rudy Śląskiej, zakończył się XI Turniej Piłki Nożnej Plażowej o Puchar Ziemi Pszczyńskiej, który w ubiegłą niedzielę rozegrany został na boisku piaskowym naszego Ośrodka.

Do tegorocznego turnieju zgłosiło się osiem drużyn, ale ostatecznie do rozgrywek nie przystąpiła Ekipa Wir i w grupie A zagrały tylko trzy zespoły. W pierwszym meczu tej grupy doszło do tyskich derbów, w których ekipa Pod Jesionami pokonała All Stars TLF i dzięki temu zwycięstwu zapewniła sobie awans do półfinału. All Stars po wygranej z Profi M-Tec zajęło drugie miejsce, a pszczynianie zakończyli rozgrywki grupowe bez punktu.

Zacięta rywalizacja toczyła się w grupie B. Już na inaugurację Gaz Robi Gaz (oparty na futsalowcach NEXX Goczałkowice) uległ drużynie Ełki Team. Popularnym "Gazom" niewiele dała wygrana z późniejszym triumfatorem - rudzkim Callistoshop.pl, bowiem o awansie do półfinałów zadecydowała mała tabela pomiędzy trzema zespołami. W niej Ełka Team, Callistoshop.pl i Gaz Robi Gaz zgromadziły po 3 punkty, jednak dalej przeszły pierwsze dwie ekipy z bilansem bramkowym 2-2 (Gaz Robi Gaz miał bilans 1-1). O pierwszym miejscu w grupie zadecydowały rzuty karne, w których zawodnicy z Rudy Śląskiej wygrali 3-2.

W pierwszym półfinale "Jesiony" pewnie pokonały Ełkę, a w drugim do rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne. Piłkarzom Callistoshop. pl przydało się wcześniejsze przetarcie w strzałach z 9 metrów, bo wygrali z All Stars TLF 2-0. W meczu o trzecie miejsce broniący honoru Pszczyny Ełka Team przegrał z All Stars 0-1, a w finale rudzianie zwyciężyli reprezentację tyskiego pubu Pod Jesionami 4-1. Pierwszego gola zdobył ich bramkarz Michał Widuch (na co dzień golkiper futsalowego Piasta Gliwice), który imponował udanymi interwencjami, broniąc we wcześniejszych meczach m. in. dwa rzuty karne. Tyszanie zdołali co prawda wyrównać, ale w ostatnich minutach strzelali już tylko gracze Callistoshop.pl.


XI Turniej Piłki Nożnej Plażowej o Puchar Ziemi Pszczyńskiej, boisko plażowe POSiR, 5 lipca 2020
Klasyfikacja końcowa: 1. Callistoshop.pl Ruda Śląska, 2. Pod Jesionami Tychy, 3. All Stars TLF Tychy, 4. Ełka Team Pszczyna, 5-7 Gaz Robi Gaz Pszczyna, PLG Team Pszczyna, Profi M-Tec Pszczyna.
Król strzelców: Marcin Pokorski (Callistoshop.pl)
Najlepszy zawodnik: Andrzej Jałowy (Pod Jesionami)
Najlepszy bramkarz: Michał Widuch (Callistoshop.pl)
Callistoshop.pl: Michał Widuch - Rafał Kowalski, Marek Golba, Adrian Foryś, Marcin Pokorski, Michał Krajewski, Daniel Buchta.

Szczegółowe wyniki znajdziecie w "plikach do pobrania".


fot. POSiR
Copyright © 2007-2020 POSiR Pszczyna. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: pless-intermedia