Wręczono nagrody dla najlepszych sportowców2020-10-02, 13:06

Wspólne

W środę 30 września w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji wręczone zostały Nagrody Starosty Pszczyńskiego w dziedzinie sportu dla zawodników, trenerów i innych osób osiągających wysokie wyniki sportowe w 2019 roku.

Wręczenia nagród dokonali starosta pszczyński Barbara Bandoła, wicestarosta Damian Cieszewski i dyrektor Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji Maciej Stieber. W sumie wyróżniono 36 osób - 29 zawodników, 6 trenerów i 1 działacza.

- Mieszkamy w powiecie, który nie bez powodu nazywamy przestrzenią aktywności. To przestrzeń ludzi, którzy swoimi pasjami udowadniają, jak bardzo zasłużyli na te nagrody. Wierzę, że będą dla nich motywacją do wyznaczania dalszych celów - powiedziała podczas uroczystości Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Komisja Nagród Starosty Pszczyńskiego spośród 77 wniosków wybrała 36 osób, którym zdecydowała przyznać nagrody pieniężne. Wyróżnieni zawodnicy osiągnęli sukcesy sportowe na szczeblu mistrzostw Polski i Europy, a także w rywalizacjach wojewódzkich w różnych dyscyplinach sportu.

Fotorelację z uroczystości znajdziecie TUTAJ.

Nagroda Starosty Pszczyńskiego w kategorii działacz:

Anna Hat - Hassa (UKS Plesbad Pszczyna) - badminton

Nagrody Starosty Pszczyńskiego w kategorii trener:

Marzanna Helbik (LKS Pszczyna) - lekkoatletyka
Marek Biela (MKS Iskra Pszczyna) - lekkoatletyka
Agnieszka Szczypka (UKS Centrum Pszczyna) - siatkówka
Damian Pławecki (UKS Plesbad Pszczyna) - badminton
Mateusz Piotrowski (Śląskie Centrum Tenisa Pszczyna) - tenis ziemny
Grzegorz Kościelnik (Kurkowe Bractwo Strzeleckie Pszczyna) - strzelectwo

Nagrody Starosty Pszczyńskiego w kategorii sportowiec:

Marta Predecka (BTS Rekord Bielsko-Biała, mieszkanka Goczałkowic) - piłka nożna; mistrzyni Polski w futsalu dziewcząt w kategorii U-18, powołana na konsultacje kadry Polski kobiet U-15, 2 mecze w reprezentacji Polski U-15

Franciszek Pękała (Śląskie Centrum Tenisa) - tenis ziemny; wicemistrz Śląska w singlu i deblu (Halowe Mistrzostwa Śląska U-14 Bytom), wicemistrz Śląska w singlu (Mistrzostwa Śląska Młodzików Bielsko-Biała)

Antoni Pękała (Śląskie Centrum Tenisa) - tenis ziemny; brązowy medal w singlu i złoty w deblu (Halowe Mistrzostwa Śląska U-14 Bytom), brązowy medal w singlu (Mistrzostwa Śląska Młodzików Bielsko-Biała), 1 miejsce w singlu, 3 miejsce w deblu (Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Młodzików Pszczyna 2019)

Wiktoria Nowicka (Śląskie Centrum Tenisa) - tenis ziemny; 1 miejsce w cyklu turniejów Babolat Ziajka tropy (impreza towarzysząca podczas 93 Mistrzostw Polski w Tenisie, Gliwice 2019), drużynowe Mistrzostwo Polski Skrzatek U-12, 1 miejsce w cyklu 12 turniejów Tenis 10 Babolat Cup Pszczyna

Sylwia Indeka (LKS Pszczyna) - lekkoatletyka; Mistrzyni Polski U-23 w biegu na 10000 metrów (Białogard) i 5000 metrów (Szczecinek), wicemistrzyni Polski U-23 w biegu na 1500 metrów (Lublin), 8 miejsce w Mistrzostwach Europy U-23 w biegu na 5000 metrów (Gavle)

Łukasz Jatczak (LKS Pszczyna) - lekkoatletyka; 5 miejsce w Mistrzostwach Polski U-20 w biegu na 5000 metrów (Szczecinek), 6 miejsce w Mistrzostwach Polski biegu na 2000 metrów (Racibórz), reprezentant Polski na Mistrzostwach Europy w biegach przełajowych (Lizbona)

Eliza Megger (LKS Pszczyna) - lekkoatletyka; Mistrzyni Polski U-23 w biegu na 1500 metrów (Lublin), 4 miejsce w Mistrzostwach Europy U-23 w biegu na 1500 metrów (Gavle)

Wiktoria Prządka (LKS Pszczyna) - lekkoatletyka; 4 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U-18 w biegu na 1000 metrów (Toruń), wicemistrzyni Śląska w biegu przełajowym na 2000 metrów (Ruda Śląska)

Emilia Kiełkowska (MKS Iskra Pszczyna) - lekkoatletyka; 8 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów U-20 w biegu na 100 metrów (Racibórz), złoty medal Halowych Mistrzostw Śląska Juniorów U-20 w biegu na 60 metrów (Ostrawa), srebrne medale Mistrzostw Śląska Juniorów U-20 w biegach na 100 i 200 metrów (Bielsko-Biała)

Jacek Majewski (MKS Iskra Pszczyna) - lekkoatletyka; Mistrz Polski Juniorów U-20 w biegu na 400 metrów (Racibórz), halowy wicemistrz Polski Juniorów U-20 w biegu na 400 metrów (Toruń); członek kadry narodowej, posiada pierwszą klasę sportową

Michał Moroń (MKS Iskra Pszczyna) - lekkoatletyka; 5 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (Mistrzostwa Polski U-18) w skoku wzwyż, 4 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów U-18 (Toruń), złote medale Halowych Mistrzostw Śląska Juniorów U-18 (Ostrawa) i Mistrzostw Śląska Juniorów U-18 (Bielsko-Biała) w skoku wzwyż; członek zaplecza kadry narodowej

Natalia Mach (MKS Iskra Pszczyna) - lekkoatletyka; 5 miejsce w Mistrzostwach Polski U-23 w trójskoku i 7 miejsce w skoku w dal (Lublin), 10 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski seniorów w trójskoku (Lublin), halowa Mistrzyni Śląska seniorek w skoku w dal i trójskoku (Ostrawa); zawodniczka kadry narodowej

Marcin Piech (Kurkowe Bractwo Strzeleckie) - strzelectwo; brązowy medal Mistrzostw Polski Młodzieżowców w karabinie dowolnym 60 leżąc, 4 miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców w karabinie pneumatycznym, 5 miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców w karabinie dowolnym trzy postawy; członek kadry narodowej juniorów

Artur Piech (Kurkowe Bractwo Strzeleckie) - strzelectwo; brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów w pistolecie sportowym, 4 miejsca Mistrzostw Polski Juniorów w pistolecie pneumatycznym i dowolnym

Martyna Trefon (Kurkowe Bractwo Strzeleckie) - strzelectwo; Mistrzyni Polski Młodziczek w pistolecie pneumatycznym, wicemistrzyni Polski w pistolecie sportowym, złoty medal Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w pistolecie pneumatycznym, srebrny medal Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w pistolecie sportowym

Remigiusz Żyła (Kurkowe Bractwo Strzeleckie) - strzelectwo; złoty i srebrny medal w Finale Pucharu Polski w kategorii juniorów w pistolecie dowolnym i pneumatycznym (Wrocław), wicemistrz Polski Juniorów w pistolecie dowolnym (Bydgoszcz); członek kadry narodowej juniorów

Sebastian Szklanny (Śląskie Towarzystwo Strzeleckie Tychy, mieszkaniec Jankowic) - strzelectwo; Młodzieżowy Mistrz Polski w olimpijskiej konkurencji pistolet pneumatyczny mix (Bydgoszcz)

Franciszek Kocur (UKS Avatar Kobielice) - kolarstwo; 5 miejsce w Mistrzostwach Polski szkółek kolarskich (Raszków), zwycięstwo etapowe w Kinder Mini Tour de Pologne (Kościelisko), 2 miejsce w generalnej klasyfikacji Śląskiego Challange w kategorii młodzik, 2 miejsce Mistrzostw Śląska i Międzywojewódzkich Mistrzostw w kolarstwie MTB (Ogrodzieniec)

Kornelia Marczak (UKS Plesbad Pszczyna) - badminton; akademickie wicemistrzostwo Europy w grze mieszanej (Łódź), 2 miejsce w grze deblowej i 3 miejsce w grze mieszanej Mistrzostw Polski Młodzieżowców (Piotrków Trybunalski), 3 miejsce w grze deblowej (55.Indywidualne Mistrzostwa Polski Gniezno)

Julia Pławecka (UKS Plesbad Pszczyna) - badminton; Mistrzostwo Polski na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych Świętokrzyskie 2019 w deblu, 1 miejsce w Klubowych Mistrzostwach Polski Juniorów w badmintonie (Białystok), 2 miejsce w Klubowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych (Białystok); zawodniczka kadry narodowej

Paweł Pietryja (UKS Plesbad Pszczyna) - badminton; 1 miejsce w grze mieszanej i 3 miejsce w grze deblowej (55.Indywidualne Mistrzostwa Polski Gniezno), 2 miejsce w grze pojedynczej Egypt Internationale 2019, 2 miejsce w grze deblowej Algeria Internationale 2019

Daria Zimnol (UKS Plesbad Pszczyna) - badminton; Mistrzostwo Polski na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych Świętokrzyskie 2019 w deblu i 3 miejsce w grze pojedynczej, 1 miejsce w Klubowych Mistrzostwach Polski Juniorów w badmintonie (Białystok), 2 miejsce w Klubowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych (Białystok); zawodniczka kadry narodowej

Alan Ostrowski (UKS Unia Bieruń, mieszkaniec Piasku) - badminton; 3 miejsce w grze deblowej w Indywidualnych Badmintonowych Mistrzostwach Polski Młodzieżowców (Piotrków Trybunalski)

Wojciech Wilkosz (Stowarzyszenie Crossmintona Speed Club Brzeszcze, mieszkaniec Góry) - crossminton; 3 miejsce w Mistrzostwach Świata w Crossmintonie - kategoria double open, 1 miejsce w Mistrzostwach Polski w Crossmintonie - kategoria mixt open, 2 miejsce w Mistrzostwach Polski w Crossmintonie - kategoria singiel open

Hanna Koczar (TS Kuźnia Rybnik, mieszkanka Rudziczki) - żeglarstwo; wielokrotna Mistrzyni Śląska w kolejnych klasach regatowych (Optymist B i A, Laser 4.7, obecnie Laser Radial), 1 miejsce w Otwartych Mistrzostwach Śląska (Chełm Śląski); zawodniczka kadry wojewódzkiej

Weronika Pochopień (Wojewódzkie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych Start Katowice, mieszkanka Pszczyny) - pływanie; 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych (Kraków), 2 miejsca w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów Osób Niepełnosprawnych (Bydgoszcz), 1 i 2 miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych Osób Niepełnosprawnych (Kraków)

Zuzanna Famulok (UKP Unia Oświęcim, mieszkanka Goczałkowic) - pływanie; Mistrzyni Polski na 200 i 400 metrów stylem zmiennym, wicemistrzyni Polski na 100 metrów stylem motylkowym, 3 miejsce na 100 metrów stylem zmiennym (Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych U-16 Lublin); zawodniczka kadry narodowej juniorów

Nadia Książkiewicz (UKS Centrum Pszczyna) - siatkówka; wicemistrzostwo Śląska Minisiatkówki Czwórek (Mikołów), 8 miejsce w Mistrzostwach Polski Minisiatkówki Czwórek (Zabrze), Mistrzostwo Śląska Szkół Podstawowych w Minisiatkówce dziewcząt; powołana na zgrupowanie Kadry Śląska Młodziczek

Martyna Witczak (UKS Centrum Pszczyna) - siatkówka; wicemistrzostwo Śląska Minisiatkówki Czwórek (Mikołów), 8 miejsce w Mistrzostwach Polski Minisiatkówki Czwórek (Zabrze); czterokrotnie brała udział w zgrupowaniach Kadry Polski U-14, która przygotowuje się do Mistrzostw Europy U-16; powołana na zgrupowanie Kadry Śląska Młodziczek
Powrót do listy artykułów.
Grafika przedstawia herb powiatu pszczyńskiego