10 tysięcy złotych dla UKS Centrum2021-06-04, 16:36

Program Klub

Rozstrzygnięta została kolejna edycja Rządowego Programu Klub. Wśród ponad pięciu tysięcy klubów, które otrzymają wsparcie, jest też UKS Centrum przy POSiR Pszczyna. Jego projekt został oceniony bardzo wysoko (81 punktów na 100 możliwych).

Po raz pierwszy w historii Rządowego Programu Klub wsparcie otrzyma ponad 5 tysięcy małych i średnich ośrodków sportowych z całej Polski. Dzięki rekordowemu, zwiększonemu do kwoty ponad 57 mln zł budżetowi, dofinansowanie trafi do 5131 klubów sportowych.

Celem Rządowego Programu Klub jest wsparcie małych i średnich klubów sportowych, gdzie niejednokrotnie objawiają się sportowe talenty. Projekt cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, ponieważ nigdy wcześniej wsparcie nie trafiało bezpośrednio do klubów.

Kwota dofinansowania w ramach Rządowego Programu Klub to:

10 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych,
15 tys. zł dla klubów wielosekcyjnych.

Środki te można przeznaczyć na: wynagrodzenie szkoleniowców, organizację obozów sportowych, zakup sprzętu sportowego.

- W tym roku zaplanowaliśmy rekordowy budżet na realizację Rządowego Programu Klub - ponad 57 mln zł. Wzrost wsparcia dla naszego flagowego programu to jeden z elementów tzw. "tarczy dla sportu". Podejmowane przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu działania bezpośrednio wpływają na poprawę sytuacji organizacji sportowych i prowadzoną przez nie działalność. To szczególnie ważne w czasie pandemii COVID-19 i po niej, kiedy powrót do aktywności fizycznej jest kluczowy dla zdrowia w wymiarze ogólnospołecznym - powiedział wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu prof. Piotr Gliński.
Powrót do listy artykułów.
Grafika przedstawia herb powiatu pszczyńskiego