Martyna Witczak z reprezentacją na 6. miejscu w Europie2021-07-23, 13:55

Martyna Witczak ME U-16 2

Reprezentacja Polski U-16 z Martyną Witczak w składzie zajęła 6. miejsce w siatkarskich Mistrzostwach Europy.

Reprezentacja Polski U-16 z Martyną Witczak w składzie zajęła 6. miejsce w siatkarskich Mistrzostwach Europy, które odbywały się na Węgrzech i Słowacji!

Wychowanka UKS Centrum przy POSiR Pszczyna znalazła się w ścisłej 12-osobowej kadrze, która została powołana do reprezentacji Polski na europejski czempionat, w których wzięło udział 12 najlepszych drużyn naszego kontynentu. Polki w grupowych rozgrywkach trafiły na Rosję, Turcję, Węgry, Belgię i Czechy.

Terminarz turnieju dla naszych dziewczyn nie był łatwy. W pierwszym meczu Polki mierzyły się z Turczynkami, czyli drużyną, z którą bezpośrednio rywalizowały o awans do półfinałów. Zdecydowanym faworytem grupy była z kolei Rosja, z którą Polki mierzyły się już w tym roku na Mistrzostwach Europy Wschodniej EEVZA. Od początku węgiersko-słowackiego turnieju w składzie reprezentacji Polski na pozycji libero występowała Martyna Witczak.

Niestety, Polki na inaugurację zmagań uległy 1:3 Turcji, a dzień później 0:3 Rosji, która ostatecznie sięgnęła po Mistrzostwo Europy. Kolejne trzy spotkania zakończyły się już zwycięstwami biało-czerwonych: po 3:0 z Węgrami i Belgią i 3:2 z Czechami. Niestety w tym ostatnim meczu kontuzji lewej ręki doznała Martyna Witczak. Mimo bólu wychowanka UKS Centrum przy POSiR Pszczyna dograła spotkanie do końca, ale w kolejnych spotkaniach nie było już mowy o grze. Martyna była jednak w składzie meczowym i z całych sił dopingowała swoje koleżanki, które w "półfinale o miejsce 5-8" ograły 3:0 Słowację i w meczu o 5. miejsce przegrały 2:3 z Serbią.

Udział Martyny Witczak w Mistrzostwach Europy U-16 jest wielkim osiągnięciem tej zawodniczki. Cieszymy się, że dziewczyna stąd, która kiedyś przyprowadzona została przez swoich Rodziców na treningi siatkówki do hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie, na tyle pochłonęła tę dyscyplinę sportu, że osiągnęła już taki poziom sportowy i trafiła do reprezentacji Polski.

Przypomnijmy, że w sezonie 2020/2021 Martyna Witczak była ważnym ogniwem reprezentacji Polski. Podczas Mistrzostw Europy Wschodniej zajęła z reprezentacją Polski drugie miejsce (po finałowej porażce z Rosją), natomiast w turnieju barażowym Polki wygrały wszystkie trzy mecze i uzyskały awans. W obu imprezach Martyna pełniła funkcję kapitana zespołu. W czerwcu ze swoją drużyną Energa MKS Kalisz Martyna zdobyła Mistrzostwo Polski kadetek. Zespół z Kalisza, który nasza wychowanka reprezentuje od zeszłego roku, pozostaje również w walce o Mistrzostwo Polki młodziczek, stąd szanse Martyny również na dobry wynik w tej kategorii wiekowej.

Martynie Witczak życzymy dużo zdrowia i kolejnych sukcesów!!!

Zdjecie nr 1: Martyna Witczak z reprezentacją na 6. miejscu w Europie Zdjecie nr 2: Martyna Witczak z reprezentacją na 6. miejscu w Europie Zdjecie nr 3: Martyna Witczak z reprezentacją na 6. miejscu w Europie Zdjecie nr 4: Martyna Witczak z reprezentacją na 6. miejscu w Europie Zdjecie nr 5: Martyna Witczak z reprezentacją na 6. miejscu w Europie Zdjecie nr 6: Martyna Witczak z reprezentacją na 6. miejscu w Europie Zdjecie nr 7: Martyna Witczak z reprezentacją na 6. miejscu w Europie Zdjecie nr 8: Martyna Witczak z reprezentacją na 6. miejscu w Europie Zdjecie nr 9: Martyna Witczak z reprezentacją na 6. miejscu w Europie Zdjecie nr 10: Martyna Witczak z reprezentacją na 6. miejscu w Europie Zdjecie nr 11: Martyna Witczak z reprezentacją na 6. miejscu w Europie Zdjecie nr 12: Martyna Witczak z reprezentacją na 6. miejscu w Europie Zdjecie nr 13: Martyna Witczak z reprezentacją na 6. miejscu w Europie Zdjecie nr 14: Martyna Witczak z reprezentacją na 6. miejscu w Europie Zdjecie nr 15: Martyna Witczak z reprezentacją na 6. miejscu w Europie Zdjecie nr 16: Martyna Witczak z reprezentacją na 6. miejscu w Europie Zdjecie nr 17: Martyna Witczak z reprezentacją na 6. miejscu w Europie Zdjecie nr 18: Martyna Witczak z reprezentacją na 6. miejscu w Europie Zdjecie nr 19: Martyna Witczak z reprezentacją na 6. miejscu w Europie