Liga Futsalu po 4 kolejkach2021-12-27, 16:18

Liga Futsalu

Po prawie dwuletniej przerwie wróciły rozgrywki Ligi Futsalu Pszczyna-Suszec-Goczałkowice. Pierwszo- i drugoligowcy mają za sobą 4 kolejki, co oznacza, że niektórzy są już na półmetku rundy zasadniczej.

Do 17.edycji rozgrywek zgłosiło się 20 drużyn (w tym 6 beniaminków), ale kilka dni przed inauguracją z pierwszej ligi wycofała się Enigma Northtec Czechowice, a z drugiej beniaminek - BKR U21 Team. Ostatecznie więc w obu ligach rywalizuje po 9 ekip, które w pierwszej rundzie tradycyjnie rywalizują każdy z każdym, a potem nastąpi podział na grupy mistrzowską (5 zespołów) i spadkową (4 ekipy).

W I lidze z kompletem punktów prowadzi mistrzowski Gaz Robi Gaz, który w dodatku ma mecz mniej od kolejnych zespołów. Przed świętami w hali POSiR-u doszło do meczu dwóch niepokonanych drużyn - mistrza i wicemistrza poprzedniej edycji. Gaz Robi Gaz pokonał FC Bestwina 4-2, ale zwycięstwo należy do gatunku "wyszarpanych". Co prawda po golu Radosława Rakowskiego "Gazy" prowadziły do przerwy 1-0, ale po zmianie stron do ataku ruszyli bestwinianie. W 22 minucie Bartłomiej Ślosarczyk trafił w słupek, lecz minutę później był już skuteczniejszy i zrobiło się 1-1. Na 2-1 strzelił w 29 minucie Aleksander Skipioł, a po kilkudziesięciu sekundach znów był remis dzięki golowi Ślosarczyka. W 37 minucie Rakowski po zagraniu A. Skipioła trafił na 3-2, w odpowiedzi Łukasz Radomski "ostemplował" słupek. W 39 minucie Rakowski z przedłużonego karnego przestrzelił, a grających z wycofanym bramkarzem na 7 sekund przed końcem skarcił Tomasz Cempura, trafiając z własnego pola karnego do pustej bramki.

Wcześniej również doszło do ciekawych potyczek. Swoje pierwsze zwycięstwa odniosły AC DNW i Kolega Podej. Zwłaszcza dla beniaminka z Pszczyny były to ważne punkty. Ekipa Szymona Grzywy i Łukasza Mąki prowadziła do przerwy z Innym Zespołem Czechowice 3-1, ale w 24 minucie po akcji ratunkowej czerwoną kartką ukarany został bramkarz Rafał Janosz. AC DNW przetrwało nie tylko pięciominutową grę w osłabieniu, lecz wykorzystało jedną z kontr, po której Ł. Mąka huknął w okienko i podwyższył na 4-1. Ostatecznie pszczynianie wygrali 6-2.

W II lidze prowadzi Żempless Team, który podobnie jak Gaz Robi Gaz w pierwszej, zgromadził 9 punktów w 3 meczach, będąc jedynym niepokonanym zespołem. To jeden z beniaminków, mający jednak w składzie wielu doświadczonych futsalistów, z Mateuszem Żemłą, Andrzejem Żupą, Jackiem Biedrzyckim, Tomaszem Tomankiem czy Wojciechem Janoszem na czele. Nic więc dziwnego, że to właśnie Żempless wymieniany jest jako główny faworyt do awansu.

Cztery drużyny za plecami lidera mają po 6 punktów - Vitasport, Wataha Goczałkowice, Szybcy i Młodzi Pszczyna (wszyscy tak samo jak Żempless rozegrali mecz mniej) oraz PACO Team Jankowice. Co ciekawe, wszystkie 9 drużyn może się już pochwalić zwycięstwem.

Zdjecie nr 1: Liga Futsalu Zdjecie nr 2: Liga Futsalu Zdjecie nr 3: Liga Futsalu Zdjecie nr 4: Liga Futsalu Zdjecie nr 5: Liga Futsalu Zdjecie nr 6: Liga Futsalu Zdjecie nr 7: Liga Futsalu Zdjecie nr 8: Liga Futsalu Zdjecie nr 9: Liga Futsalu Zdjecie nr 10: Liga Futsalu Zdjecie nr 11: Liga Futsalu Zdjecie nr 12: Liga Futsalu Zdjecie nr 13: Liga Futsalu Zdjecie nr 14: Liga Futsalu Zdjecie nr 15: Liga Futsalu Zdjecie nr 16: Liga Futsalu Zdjecie nr 17: Liga Futsalu Zdjecie nr 18: Liga Futsalu Zdjecie nr 19: Liga Futsalu Zdjecie nr 20: Liga Futsalu Zdjecie nr 21: Liga Futsalu Zdjecie nr 22: Liga Futsalu Zdjecie nr 23: Liga Futsalu Zdjecie nr 24: Liga Futsalu Zdjecie nr 25: Liga Futsalu Zdjecie nr 26: Liga Futsalu Zdjecie nr 27: Liga Futsalu Zdjecie nr 28: Liga Futsalu Zdjecie nr 29: Liga Futsalu Zdjecie nr 30: Liga Futsalu Zdjecie nr 31: Liga Futsalu Zdjecie nr 32: Liga Futsalu Zdjecie nr 33: Liga Futsalu

Najbliższa kolejka Ligi Futsalu Pszczyna-Suszec-Goczałkowice zostanie rozegrana w Święto Trzech Króli - 6 stycznia w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie.