Badmintoniści w mundurach

W piątek 3 marca hala Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji po raz kolejny gościła badmintonistów w mundurach, którzy rywalizowali w zawodach o Puchar Szefa Wojskowego Centrum Rekrutacji w Tychach. W zawodach udział wzięli przedstawiciele ośmiu Wojskowych Centrów Rekrutacji z województwa śląskiego oraz Ośrodka Zamiejscowego Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji w Katowicach.

Otwarcia zawodów dokonali starosta pszczyński Damian Cieszewski oraz zastępca Szefa OZ CWCR w Katowicach ppłk Adrian Klimek. Mistrzostwa odbyły się już po raz ósmy. Rozegrane zostały w trzech kategoriach: mężczyźni (zwyciężył przedstawiciel OZ CWCR Katowice kpt. Tymoteusz Tabor), kobiety (również wygrała reprezentantka OZ CWCR Katowice Adrianna Burmer) oraz Szefowie (triumfował Szef WCR Tychy ppłk Piotr Janosz). W kategorii drużynowej wygrała reprezentacja OZ CWCR w Katowicach. Co ciekawe, identycznie przedstawiała się lista zwycięzców w ubiegłorocznych zawodach.

Mistrzostwa o Puchar Szefa WCR Tychy w Badmintonie, 3 marca 2023, hala POSiR Pszczyna
Klasyfikacja generalna:
Kategoria Kobiety:
1. Adrianna Burmer (OZ CWCR Katowice), 2. Anna Trzcionka (WCR Będzin), 3. Kinga Walaszczyk (WCR Gliwice), 4. Lucyna Kołodziej (WCR Tychy)
Kategoria Mężczyźni:
1. kpt. Tymoteusz Tabor (OZ CWCR Katowice), 2. mjr Jacek Łukasik (WCR Będzin), 3. st. szer. Szymon Werner (WCR Chorzów), 4. mjr rez. Daniel Bobrowski (WCR Bielsko-Biała)
Kategoria Szefowie WCR:
1. ppłk Piotr Janosz (WCR Tychy), 2. ppłk Andrzej Kłuś (WCR Katowice), 3. ppłk Adrian Klimek (OZ CWCR Katowice)
Klasyfikacja drużynowa:
1. OZ CWCR Katowice, 2. WCR Będzin, 3. WCR Chorzów, 4-5. WCR Gliwice, WCR Rybnik

Organizatorem zawodów było Wojskowe Centrum Rekrutacji w Tychach przy współpracy z Powiatowym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Pszczynie, pszczyńskim Starostwem Powiatowym, Urzędem Miasta w Pszczynie oraz UKS Plesbad Pszczyna. Sędzią głównym był Damian Pławecki, któremu pomagali młodzi zawodnicy UKS Plesbad.