Beach soccer: Callistoshop po raz drugi

Podobnie jak przed rokiem, także i tym razem triumfatorem Turnieju Piłki Nożnej Plażowej o Puchar Ziemi Pszczyńskiej została drużyna Callistoshop z Rudy Śląskiej.

Do turnieju rozgrywanego w niedzielę na boisku piaskowym naszego Ośrodka przystąpiło 10 drużyn podzielonych na dwie grupy. W obu rywalizacja była bardzo zacięta, czego dowodem jest fakt, że o awansie obu finalistów do dalszych gier zadecydowały dopiero ostatnie mecze grupowe. W dodatku oba zespoły awansowały z drugich miejsc.

W grupie A z trzema zwycięstwami i remisem zwyciężył ubiegłoroczny wicemistrz – Pod Jesionami Tychy. Tyszanie przyjechali do Pszczyny mocną ekipą… futsalową, ze Zbigniewem Modrzikiem w bramce, a także wieloletnimi reprezentantami Polski – Michałem Słoniną i Andrzejem Szłapą (byłym już trenerem mistrzowskiego Rekordu Bielsko-Biała). Jedynym zespołem, który urwał punkty „Jesionom” było Stado Goczałkowice. Zespół Mateusza Machonia i Mateusza Kalarusa do końca miał szansę na wyjście z grupy, chociaż wcześniej po dramatycznym meczu uległ Ełce Team 2-3. W decydującym starciu przegrał jednak z pierwszym zespołem UKS Milenium Gliwice 0-2 i zajął ostatecznie czwarte miejsce w grupie (dzięki wygranej w bezpośrednim meczu trzecia była Ełka).

Gliwiczanie przywieźli na obiekty POSiR-u dwa składy, i to nie byle jakie. Tydzień wcześniej bowiem podopieczni trenera Marcina Wawrzynka zdobyli w Gdańsku Młodzieżowy Puchar Polski w beach soccerze, a Michał Witkowski (wybrany najlepszym zawodnikiem pszczyńskiego turnieju) i Tomasz Sobel zdążyli już zadebiutować w ekstraklasie „dorosłego” beach soccera, której pierwszy turniej odbył się 8-9 lipca również w Gdańsku.

Drugi zespół Milenium nie bez trudu pokonał w pierwszym meczu grupy B pszczyński zespół AC DNW 2-1. Ekipa Szymona Grzywy i Łukasza Mąki wysoko postawiła poprzeczkę, ale jeden gol Fabiana Pustelnika nie wystarczył. Także drugi pszczyński team KMWTW (złożony z zawodników z Pszczyny i Woli) po trafieniu Remigiusza Żyły niespodziewanie zremisował w pierwszym meczu z All Stars Tyskiej Ligi Futsalu 1-1. Jako ostatni do gry przystąpił do gry ubiegłoroczny triumfator – Callistoshop Ruda Śląska. W pierwszej grze „wymęczył” 1-0 z AC DNW, by w kolejnych przegrać 0-1 z All Stars TLF i 2-3 z KMWTW (hat trickiem popisał się Remigiusz Żyła, a jego gol na 2-0 zdobyty uderzeniem piętą z powietrza pod poprzeczkę był niewątpliwie ozdobą turnieju). Rudzianie byli więc bardzo blisko odpadnięcia z imprezy, jednak KMWTW tylko zremisował w pszczyńskich derbach z AC DNW i pogrzebał szanse awansu. Callistoshop w ostatnim meczu pokonał z kolei UKS Milenium II 2-1 i dzięki tej wygranej awansował do półfinału.

W półfinałach Callistoshop po golu Dominika Wawrzyna wygrał 1-0 z zespołem Pod Jesionami, a UKS Milenium I nadspodziewanie łatwo pokonał All Stars TLF 5-1. W meczu o trzecie miejsce doszło do tyskich derbów, w których All Stars wygrali z „Jesionami” 2-0, a finale rutyniarze z Callistoshop zmierzyli się z młodzieżą UKS Milenium. Po 10 minutach był remis 1-1 (na 1-0 dla rudzian trafił Dominik Wawrzyn, wyrównał Artur Dutkiewicz) i konieczne były rzuty karne. W nich górą było doświadczenie – Marcin Pokorski i Rafał Kowalski pokonali Dominika Jeziorowskiego w bramce gliwiczan i puchar z rąk wicestarosty pszczyńskiego Damiana Cieszewskiego podobnie jak rok temu odebrali zawodnicy z Rudy Śląskiej.

XII Turniej Piłki Nożnej Plażowej o Puchar Ziemi Pszczyńskiej, boisko plażowe POSiR, 11 lipca 2021
Klasyfikacja końcowa: 1. Callistoshop Ruda Śląska, 2. UKS Milenium Gliwice I, 3. All Stars TLF Tychy, 4. Pod Jesionami Tychy, 5-10 UKS Milenium Gliwice II, Ełka Team Pszczyna, KMWTW Pszczyna, Stado Goczałkowice, AC DNW Pszczyna, Koledzy Prezesa Piasek.
Król strzelców: Tomasz Zwadło (UKS Milenium Gliwice I)
Najlepszy zawodnik: Michał Witkowski (UKS Milenium Gliwice I)
Najlepszy bramkarz: Michał Widuch (Callistoshop.pl)
Callistoshop Ruda Śląska: Michał Widuch – Rafał Kowalski, Adam Kowalski, Dominik Wawrzyn, Marek Golba, Adrian Foryś, Marcin Pokorski, Tomasz Lutecki.
UKS Milenium Gliwice I: Dominik Jeziorowski – Michał Witkowski, Tomasz Zwadło, Tomasz Sobel, Artur Dutkiewicz, Kamil Mainka.

Szczegółowe wyniki znajdziecie w „plikach do pobrania”.

Pliki do pobrania:

XII Turniej Piłki Nożnej Plażowej – wyniki