Bezkonkurencyjne Tłumoki z Milwaukee

Za nami pierwsza kolejka Letniej Amatorskiej Ligi Koszykówki 3×3. W sobotnim turnieju najlepsze były Tłumoki z Milwaukee, wygrywając wszystkie 5 meczów, i zostały pierwszym, historycznym liderem LALK. Kolejny turniej już w środę 10 lipca o 17.00.

Z ośmiu zgłoszonych drużyn ostatecznie do gry przystąpiło sześć (w ostatniej chwili wycofali się Basket Kids i Airball Masters). Na boisku wielofunkcyjnym naszego Orlika  w piękne sobotnie przedpołudnie bezkonkurencyjne okazały się Tłumoki z Milwaukee. Patryk Łakota z Filipem Zachurzokiem dwa razy kończyli mecze przed czasem (grano każdy z każdym 10 minut lub do zdobycia 15 punktów), nie pozostawiając złudzeń, kto jest faworytem LALK.

Na drugim miejscu z jedną porażką na koncie sobotni turniej skończyły Niedoloty (drużyna złożona z uczniów pszczyńskiego LO im. Bolesława Chrobrego (Bartosz Gromadka, Aleksander Dalecki, Paweł Grygier i Jakub Skipioł). Trzecie były Kurczaki z Kentucky (Oliwier Klimek, Adam Baszton, Alan Myszor, Michał Drzyzga i Maks Gaża), a czwarty PPS Team (Paweł Nowak, Oliver Walder i Adrian Wdowiak). Na kolejnych miejscach uplasowały się Slam Drunks (to z kolei uczniowie V LO w Bielsku-Białej – Kacper Raś, Piotr Babicz, Filip Matuszek, Kacper Zoń i Kamil Gunia) i najwięksi pechowcy – The Goats (Adam Koza, Kacper Wojtusiak i Kacper Malarz). Zespół z Kóz nie dość, że przegrał wszystkie spotkania (choć trzy z nich minimalnie – 1 lub 2 punktami), to jeszcze kończył w osłabieniu po skręceniu kostki jednego z graczy.

Kolejność 1. turnieju LALK 3×3:
1. Tłumoki z Milwaukee – 5 zwycięstw, 2.  Niedoloty – 4 zwycięstwa, 3. Kurczaki z Kentucky – 3 zwycięstwa, 4. PPS Team – 2 zwycięstwa, 5. Slam Drunks – 1 zwycięstwo, 6. The Goats – 0 zwycięstw.

Następne turnieje zostaną rozegrane w środę 10 lipca (początek o 17.00), w kolejną środę 17 lipca (17.00) i w sobotę 20 lipca (10.00).