Dwa dni pickleballowych harcy

Uczestnicy 3. Otwarty Turniej Pickleball'a

W miniony weekend hala Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie, wypełniona została miłośnikami pickleball’a – dyscypliny która powstałą z połączenia tenisa ziemnego, stołowego oraz badmintona. Trzecia odsłona Otwartego Turnieju Pickleball’a, była jednocześnie pierwszą edycją z rangą międzynarodową. W zawodach wzięło udział ponad 70 zawodników i zawodniczek z Polski, Węgier, Wielkiej Brytanii i Szwecji, a rywalizacja podzielona została na dwa dni.

W sobotę na kortach walczyły zespoły deblowe w kategoriach kobiet, mężczyzn i mikstach. Wśród kobiet bezkonkurencyjne okazały się Marta Prajsner i Anastasia Pysarenko, a drugie miejsce wywalczyła para Emilia Walczak i Agata Grabiec. Na najniższym stopniu podium stanęły Magdalena Słowik i Klaudia Piadek. Pierwsze miejsce w deblu mężczyzn wywalczyli Szymon Zawartko i Dominik Dobaczewski, którzy w finale pokonali parę Mateusz Matysik/Piotr Stefaniak. Na trzecim miejscu zmagania zakończyła brytyjska para Kyle Siftar i Wesley Jackson. W rywalizacji zespołów mieszanych najlepsi byli Agata Czarkowska i Wesley Jackson. Na drugim miejscu turniej zakończyła para Emilia Madejska i Mateusz Matysik, a podium uzupełnili Ewelina i Michał Walczakowie.

3. Otwarty Turniej Pickleball’a – Polish Open 2022, hala POSiR Pszczyna, 22 października 2022
Klasyfikacja debel kobiet: 1. Marta Prajsner/Anastasia Pysarenko, 2. Ewelina Walczak/Agata Grabiec, 3. Magdalena Słowik/Klaudia Piadek.
Klasyfikacja debel mężczyzn:
1. Szymon Zawartko/Dominik Dobaczewski, 2. Mateusz Matysik/Piotr Stefaniak, 3. Kyle Siftar/Wesley Jackson.
Klasyfikacja mikst:
1. Agata Czarkowska/Wesley Jackson, 2. Emilia Madejska/Mateusz Matysik, 3. Ewelina Walczak/Michał Walczak.

W niedzielę rywalizacja toczyła się w kategoriach singlowych. W zmaganiach mężczyzn 40+ pierwsze miejsce wywalczył Tomasz Glit, pokonując w finale Marka Szklorza. Na najniższym stopniu podium uplasował się Wojciech Rykała. Wśród pań najlepsza była Barbara Gonsiorczyk, która w finałowym starciu pokonała Magdalenę Słowik. Trzecie miejsce wywalczyła Agnieszka Kołogrecka. W najliczniejszej turniejowej kategorii bezkonkurencyjny był Szymon Zawartko, a na kolejnych miejscach zameldowali się Mateusz Matysik oraz Dominik Dobaczewski.

Klasyfikacja Singiel Mężczyzn 40+
: 1. Tomasz Glit, 2. Marek Szklorz, 3. Wojciech Rykała.
Klasyfikacja OPEN Kobiet: 1. Barbara Gonsiorczyk, 2. Magdalena Słowik, 3. Agnieszka Kołogrecka.
Klasyfikacja OPEN Mężczyzn: 1. Szymon Zawartko, 2. Mateusz Matysik, 3. Dominik Dobaczewski.