Ferie z POSiR-em rozpoczęte

W piątek 13 stycznia rozpoczęliśmy Ferie z POSiR-em. Tradycyjnie zainaugurował je Turniej Futsalu Reprezentacji Szkół Ponadpodstawowych, który w tym roku został rozegrany po raz 21. Bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie, którzy wygrali wszystkie 3 mecze. Turniej został wznowiony po dwuletniej przerwie, spowodowanej ograniczeniami pandemicznymi. Zagrały w nim 4 drużyny, wszystkie reprezentujące pszczyńskie szkoły.

Już w pierwszym meczu doszło do spotkania faworytów. PZS 2 prowadził po golach Łukasza Stryczka i Michała Jasińskiego z III LO 2-0, ale Michał Żmij jeszcze przed przerwą zdobył kontaktową bramkę. Po zmianie stron kolejne dwa trafienia dorzucił jednak Jasiński i popularna „Rolbuda” zwyciężyła 4-1. W drugim spotkaniu LO Chrobry po dwóch golach Witolda Gawrona i jednym Krzysztofa Jackowskiego wygrał z PZS 1 3-0. Potem III LO nadspodziewanie łatwo rozprawiło się z LO Chrobry, zwyciężając 4-1 (po dwie bramki strzelili bracia Fabian i Igor Bała, a honorowego gola dla Chrobrego zdobył Olaf Oleksy). Kiedy PZS 2 wygrał z PZS 1 było prawie pewne, że triumfuje w turnieju (wystarczał im remis z LO Chrobry). Do tego meczu drużyna prowadzona przez Artura Zemlaka przystąpiła już bez kontuzjowanego Witolda Gawrona i PZS 2 nie miał problemów z odniesieniem wysokiego zwycięstwa. Podobnie jak III LO, które w ostatnim meczu rozgromiło „Samochodówkę” 8-1 i dzięki temu zajęło drugie miejsce.

XXI Turniej Futsalu Reprezentacji Szkół Ponadpodstawowych – hala POSiR w Pszczynie, 13 stycznia 2023 roku
Klasyfikacja końcowa: 1. PZS nr 2 Pszczyna, 2. III LO Pszczyna, 3. I LO im. Bolesława Chrobrego, 4. PZS nr 1 Pszczyna
Król strzelców: Michał Jasiński (PZS nr 2 Pszczyna)
Najlepszy bramkarz: Antoni Trela (III LO Pszczyna)
Najlepszy zawodnik: Krzysztof Jackowski (LO Chrobry)
Skład zwycięzców: Antoni Spyra, Adrian Ryguła, Łukasz Stryczek, Michał Głąb, Jacek Witala, Jakub Kotas, Michał Jasiński, Jakub Kolarz, Miłosz Skipioł, Patryk Żakieta, Adam Góralczyk, Przemysław Chęś. Opiekun Marek Nierząd.