Grand Prix po raz drugi

Baner informacyjny GP w Badmintonie

Za nami drugi turniej badmintonowego Grand Prix Ziemi Pszczyńskiej, który w ubiegłą niedzielę (13 listopada 2022) rozegrany został z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Rywalizacja o kolejne punkty w klasyfikacji generalnej rozpoczęła się od zmagań w kategoriach młodzieżowych.

Wśród najmłodszych uczestników najlepsi okazali się Amelia Drzewińska i Bartosz Wizor (w kategorii U9) oraz Marlena Pudło i Mateusz Witek (U11). W kolejnych grupach wiekowych zwyciężyli: Alicja Dubiel oraz Olaf Książkiewicz (U13), Amelia Gancarczyk oraz Michał Matlak (U15), Natalia Witkowska i Jan Kapera (U18). Wśród amatorów pierwsze miejsce wywalczyła Jolanta Stanclik oraz Alan Jobaire, a w grach podwójnych najlepsi byli młodzi zawodnicy UKS Plesbad Jan Kapera i Damian Zimnol. Najlepszym zawodnikiem w kategorii masters okazał się Robert Czembor.

W zawodach organizowanych przez UKS Plesbad Pszczyna we współpracy z Powiatowym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Pszczynie oraz Miejskim Ośrodkiem Rekreacji i Sportu w Pszczynie wzięło udział ponad 100 uczestników, którzy rozegrali łącznie 195 spotkań na ośmiu kortach.