I Liga: trzy punkty pojechały do Dąbrowy

UKS Centrum - MKS Dąbrowa - baner informacyjny

W ubiegłą sobotę (28 stycznia 2023) w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie, zawodniczki UKS Centrum Pszczyna rozegrały kolejne spotkanie w ramach rozgrywek I Ligi Śląskiej Siatkówki Kobiet. W piętnastym spotkaniu bieżącego sezonu pszczynianki podejmowały sąsiadujący w tabeli MKS Dąbrowa Górnicza.

Pierwszy set sobotniego spotkania był dość wyrównany, w końcówce przewagę kilku punktów osiągnęły jednak zawodniczki z Dąbrowy i to one zwyciężyły. Podobnie było również w drugiej odsłonie, w której po raz drugi lepsza była drużyna gości. W trzecim secie do głosu doszły zawodniczki UKS-u, gra była jednak bardzo nierówna. Pszczynianki prowadziły już nawet 15:8, ale pojawiły się problemy w przyjęciu i ataku, a przewaga stopniała do 15:14. Chwilę później na zagrywce zameldowała się Szmukier i znów było pięć punktów przewagi. W czwartym i ostatnim secie tego spotkania lepsza była Dąbrowa, która dzięki trzem punktom zdobytym w sobotę przeskoczyła w ligowej tabeli UKS Centrum.
Na kolejny mecz I Ligi Śląskiej Siatkówki Kobiet zapraszamy w sobotę 18 lutego 2023, a UKS Centrum Pszczyna podejmował będzie MKS Czechowice-Dziedzice

UKS Centrum Pszczyna MKS Dąbrowa Górnicza 1:3 (19:25, 18:25, 25:23, 22:25)