Klubowi Mistrzowie Powiatu Pszczyńskiego

XIII KMPP w Piłce Nożnej - baner informacyjny

XIII edycja Klubowych Mistrzostw Powiatu Pszczyńskiego w Piłce Nożnej o Puchar Firmy Ziobro S.C. już za nami. W Turnieju Finałowym, który w sobotę 3 września rozegrany został na naszym Orliku, najlepsi okazali się zawodnicy LKS-u Wisła Wielka w kategorii U10/U11 oraz KEJBI Pawłowice w kategorii U8/U9.

W obu kategoriach wiekowych do gier finałowych awansowały po 4 drużyny, a rywalizacja toczyła się systemem „każdy z każdym” raz 15 minut. Wśród orlików (U10/U11) bezkonkurencyjna okazała się ekipa LKS-u Wisła Wielka, która wygrała wszystkie trzy mecze. W decydującym starciu zespół trenera Łukasza Pietryi pokonał Iskrę Pszczyna 1-0. Drugie miejsce zajęła wspomniana już Iskra, a trzecie, dzięki zwycięstwu w ostatnim meczu z Football Project Suszec, wywalczył LKS Mizerów.

W najmłodszej kategorii (U8/U9) po raz pierwszy w historii najlepsza okazała się szkółka KEJBI Pawłowice. Założona i prowadzona przez Krzysztofa Bodzionego drużyna, zgromadziła tyle samo punktów co Krupiński Suszec, ale strzeliła o jednego gola więcej. Emocje trwały jednak do ostatnich sekund, bowiem w derbowym spotkaniu KEJBI z Pniówkiem długo utrzymywał się bezbramkowy remis. W końcówce doszło do bolesnego starcia dwóch zawodników, a po kilkuminutowej przerwie grę z rzutu wolnego wznowiło KEJBI. Igor Kazoń trafił do bramki, ale przed gwizdkiem sędziego i wolny został powtórzony. Młody zawodnik z Pawłowic za drugim razem także okazał się bezbłędny i po chwili wraz z kolegami mógł unieść ręce w geście triumfu.

Wszystkie drużyny, które dotarły do Turnieju Finałowego, nagrodzone zostały sprzętem sportowym, a najlepsze otrzymały puchary i medale. Tradycyjnie statuetki i nagrody indywidualne trafiły też do rąk najlepszych zawodników. Nagrody wręczali starosta pszczyński Damian Cieszewski, przedstawiciel firmy Ziobro S. C. Jan Kurczyna i dyrektor POSiR Maciej Stieber.
Organizatorem był Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie, a sponsorem głównym Firma Ziobro S.C.
Szczegółowe wyniki znajdziecie w plikach „do pobrania”.

XIII Klubowe Mistrzostwa Powiatu Pszczyńskiego w Piłce Nożnej o Puchar Firmy Ziobro S.C., boisko Orlik POSiR Pszczyna, 3 września 2022
Klasyfikacja U10/U11: 1. LKS Wisła Wielka, 2. MKS Iskra Pszczyna, 3. LKS Mizerów, 4. Football Project Suszec.
Najlepszy zawodnik: Aleks Woźniczka (LKS Wisła Wielka)
Najlepszy bramkarz: Kamil Baraniak (LKS Mizerów)
Król strzelców: Bartosz Krawiec (LKS Wisła Wielka)

Klasyfikacja U8/U9: 1. KEJBI Pawłowice, 2. GKS Krupiński Suszec, 3. MKS Iskra Pszczyna, 4. GKS Pniówek Pawłowice.
Wyróżnienia: Adam Masłowski (GKS Pniówek Pawłowice), Jan Kościelny (MKS Iskra Pszczyna), Wiktoria Oslislok (GKS Krupiński Suszec), Alan Gęza (KEJBI Pawłowice).