KMPP: żaki po eliminacjach

W ostatnią niedzielę listopada w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozegrany został pierwszy turniej eliminacyjny XVI Klubowych Mistrzostw Powiatu Pszczyńskiego w Futsalu o Puchar Firmy Ziobro S.C. Jako pierwsi zagrali najmłodsi.

Do rywalizacji w kategorii żaków U8/U9 przystąpiło 14 zespołów, które zostały podzielone na trzy grupy. Awans do styczniowego turnieju finałowego uzyskali mistrzowie grup: MKS Iskra Pszczyna, LKS Czarków i Krupiński Suszec, oraz KEJBI Pawłowice jako najlepsza drużyna z drugich miejsc.

W grupie A rozgrywki z kompletem punktów skończyła pszczyńska Iskra, która w pierwszym spotkaniu eliminacji pokonała Junior Football Frydek 6-0, potem wygrała z LKS Wisła Wielka 1-0, Czaplą Kryry 3-1 i Zniczem Jankowice 1-0. Drugie miejsce w tej grupie zajęła Czapla. Grupę B wygrał LKS Czarków, w decydującym spotkaniu zwyciężając KEJBI Pawłowice 3-1. Oprócz tego podopieczni trenera Henryka Wity wygrali z UKS Warszowice 2-0, UKS SPS Wola 4-0 i z Leśnikiem Kobiór 4-1. W tej grupie drugie było KEJBI Pawłowice.

W grupach A i B zagrało po 5 drużyn, natomiast w grupie C rywalizowały 4 zespoły. Bezkonkurencyjny był Krupiński Suszec, który wygrał wszystkie trzy spotkania: 7-0 z LKS Brzeźce, 3-1 z Pniówkiem Pawłowice i 4-0 z LKS Łąka. Właśnie łączanie zajęli drugie miejsce, zwyciężając w dwóch wcześniejszych meczach). Ekipa z Suszca dołączyła więc do Iskry i Czarkowa, a czwartą drużyną, która wywalczyła przepustkę do styczniowego turnieju finałowego było KEJBI Pawłowice, notując najlepszy bilans wśród zespołów z drugich miejsc (w grupach pięciozespołowych do bilansu nie wliczał się wynik meczu z ostatnią drużyną). KEJBI podobnie jak LKS Łąka zgromadził 6 punktów, ale miał lepszy bilans bramek (6-3) przy 4-4 LKS-u. Trzecie miejsce w tabeli drugich miejsc zajęła Czapla Kryry (4 punkty).
Szczegółowe wyniki gier eliminacyjnych znajdziecie w „plikach do pobrania”.

W niedzielę 10 grudnia do rywalizacji przystąpią orliki U8/U9 (roczniki 2013-2014), a tydzień później w niedzielę 17 grudnia zagrają młodziki U12/U13 (zawodnicy urodzeni w latach 2011-2012), czyli najstarsza kategoria tegorocznych mistrzostw. Szczegółowe harmonogramy gier w obu tych kategoriach, opublikujemy w przyszłym tygodniu. Turniej Finałowy 16. edycji Klubowych Mistrzostw Powiatu Pszczyńskiego w Futsalu o Puchar Firmy Ziobro S.C. odbędzie się w niedzielę 7 stycznia 2024.

Organizatorem XVI Klubowych Mistrzostw Powiatu Pszczyńskiego w Futsalu jest Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie, pod patronatem Starosty Pszczyńskiego. Sponsorem głównym mistrzostw jest firma Ziobro S.C.