Manhattan wygrywa w turnieju oldbojów

Manhattan Trzebinia okazał się najlepszym zespołem IX Turnieju Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Starosty Pszczyńskiego, który w ostatnia niedzielę lipca odbył się na boisku „Orlik” przy POSiR. W strugach deszczu do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn, rywalizujących systemem „każdy z każdym”.
Turniej rozpoczął się od przegranej Manhattanu z ubiegłorocznym zwycięzcą – Almą Miedźna. Jak się potem okazało dla ekipy z Trzebini były to złe miłego początki, bowiem po zmianie koszulek z czarnych na żółte byli już  bezkonkurencyjni… W drugim meczu Oldboys Czechowice po golu Seweryna Budy zwyciężyły pszczyński Relaks, a na koniec pierwszej serii Ośrodek nad Dokawą pokonał Ełkę 2-0 po dwóch trafieniach Janusza Zdunka, który tym samym rozpoczął marsz po tytuł króla strzelców.
Potem Manhattan rozbił Czechowice 4-1, Alma zremisowała z Ełką, a Ośrodek nad Dokawą wygrał z Relaksem i drużyna Grzegorza Ryguły jako jedyna po dwóch kolejkach miała komplet punktów. W trzeciej rundzie padły dwa remisy (Manhattan – Ełka i Relaks – Alma), a Ośrodek nad Dokawą został zastopowany przez czechowiczan. Ośrodek prowadził 1-0 po golu Janusza Zdunka, ale później do bramki trafili Andrzej Płonka, Adrian Damaz i Krzysztof Adamczyk, dzięki czemu debiutujący w turnieju oldboje zza Wisły pozostali „w grze”.

Zdjęcie z 9. Turnieju Oldbojów
Zdjęcie z 9. Turnieju Oldbojów

W czwartej serii znowu mieliśmy dwa remisy – w pszczyńskich derbach Ełka – Relaks i w meczu Oldboys Czechowice – Alma Miedźna. Manhattan wygrał natomiast z Ośrodkiem nad Dokawą i przed ostatnią kolejką aż cztery drużyny liczyły się w walce o pierwsze miejsce.
Dość niespodziewanie Ełka Team po bramkach Szymona Szmuka i Łukasza Miki wygrał z Oldboys Czechowice 2-0, przez co zespół Adriana Damaza stracił szansę na mistrzostwo. Potem Ośrodek nad Dokawą nadspodziewanie łatwo wygrał z Almą 4-1. Po tej porażce było wiadomo, że poprzedni triumfator (Alma) zajmie dopiero piąte miejsce, a Ośrodek czekał na wynik ostatniego meczu Manhattanu z Relaksem. Tutaj niespodzianki nie było – faworyci wygrali 3-0 po golach Szymona i Dariusza Jędrzejczyków oraz Piotra Szybalskiego i to zespół z Małopolski został zwycięzcą IX Turnieju Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Starosty Pszczyńskiego, wyprzedzając Ośrodek nad Dokawą i Oldboys Czechowice.
Zaraz po ostatnim meczu starosta Barbara Bandoła pogratulowała wszystkim wytrwałości i dotrwania do końca mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, i wraz z dyrektorem POSiR-u Maciejem Stieberem wręczyła najlepszym drużynom i zawodnikom puchary, dyplomy, statuetki i nagrody rzeczowe.
Organizatorem turnieju, który odbywał się pod patronatem Starosty Pszczyńskiego, był Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie.
Szczegółowe wyniki znajdziecie w plikach „do pobrania”.

IX Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Pszczyńskiego, boisko „Orlik” przy POSiR Pszczyna, 31 lipca 2022

Klasyfikacja końcowa: 1. Manhattan Trzebinia, 2. Ośrodek nad Dokawą, 3. Oldboys Czechowice, 4. Ełka Team Pszczyna, 5. Alma Miedźna, 6. Relaks Pszczyna.
Najlepszy strzelec: Janusz Zdunek (Ośrodek nad Dokawą) – 7 goli
Najlepszy bramkarz: Krzysztof Piłocik (Oldboy Czechowice)
Najlepszy zawodnik: Szymon Jędrzejczyk (Manhattan Trzebinia)
Najstarszy zawodnik: Adrian Kędzior (Relaks Pszczyna)
Manhattan Trzebinia: Krzysztof Proksa, Piotr Stojewski, Szymon Jędrzejczyk, Dariusz Jędrzejczyk, Tomasz Warchoł, Piotr Szybalski, Marcin Duda, Jarosław Mądry, Jarosław Pieprzyca, Artur Grabiec.
Ośrodek nad Dokawą: Tomasz Spika, Szymon Kęsek, Przemysław Cygan, Piotr Piętka, Damian Gruszka, Janusz Zdunek, Błażej Cieśla.
Oldboys Czechowice: Krzysztof Piłocik, Adrian Damaz, Seweryn Buda, Krzysztof Adamczyk, Andrzej Płonka, Wojciech Czulak, Sylwester Krutak.
Ełka Team Pszczyna: Dominik Kościelny, Tomasz Kroczek, Maciej Majewski, Sebastian Krawczyk, Łukasz Mika, Artur Kasprzycki, Wojciech Pojda, Adrian Nokel, Szymon Szmuk.
Alma Miedźna: Łukasz Przewoźnik, Damian Moroń, Adam Waloszek, Dawid Szafron, Szymon Głąb, Łukasz Sajdok, Marek Krzystolik, Bronisław Nachlik.
Relaks Pszczyna: Grzegorz Matusz, Adrian Kędzior, Marek Wacławczyk, Andrzej Kantor, Aleksander Kędzior, Paweł Worona, Borys Salamon, Dariusz Nowak.