MLF: Leszczyki z awansem

Drugą drużyną, która zagra w grupie mistrzowskiej Młodzieżowej Ligi Futsalu są Leszczyki, które mimo że przegrywały z Pewniaczkami już 1-3, ostatecznie wygrały 6-3.

W Instrybutor Nie Strzel Wola bardzo długo nie potrafił sforsować defensywy mądrze broniącego się Coco Jambo, a pierwszego gola w ostatniej minucie pierwszej połowy zdobył strzałem pod poprzeczkę Wojciech Stawowy. Pierwsze minuty drugiej odsłony również nie zapowiadały pogromu, lecz worek z bramkami rozwiązał się w 20.minucie, kiedy Michała Śniega ponownie pokonał Stawowy. Kiedy minutę później asystujący przy pierwszych dwóch bramkach Jakub Jeleń lobem z połowy boiska podwyższył na 3-0, z „Kokosów” zupełnie zeszło powietrze i wolanie wygrali ostatecznie 8-0.

Elektro Parówy z kolei już w pierwszej minucie meczu z Wysoko na Wadze objęły prowadzenie po zagraniu pod bramkę Pawła Stebla i strzale z bliska Marcela Nycza. Kolejne gole z ostatnią drużyną ligi padły dopiero w ostatnich kilkudziesięciu sekundach pierwszej części gry, a ich autorami byli Maciej Nowak i ponownie Nycz. Po zmianie stron w ekipie Wysoko Na wadze tradycyjnie doszło do zmiany w bramce – Jakuba Zielnika zastąpił Miłosz Luboń. I Zielnik zaliczył asystę przy honorowym trafieniu Jakuba Growca, a Luboń również wpisał się na listę jako strzelec… gola samobójczego, bowiem w 28.minucie po uderzeniu Macieja Caputy z połowy boiska interweniował tak niefortunnie, że wrzucił sobie piłkę do bramki.

Sporych emocji dostarczyło kibicom starcie Leszczyków i Pewniaczków. Ci pierwsi mieli świadomość, że zwycięstwo daje im awans do grupy mistrzowskiej i rozpoczęli z wysokiego „C” od gola Kacpra Zientka. Reakcja Pewniaczków była piorunująca, bo w krótkim okresie czasu dwukrotnie Oliwier Pukowiec i raz Bartosz Bernard pokonali Marcina Rosińskiego i objęli prowadzenie 3-1. Na tym emocje w pierwszej połowie się nie skończyły, bowiem Zientek i Jakub Maśka doprowadzili do remisu 3-3. Na 4-3 dla Leszczyków w 20.minucie trafił Maśka, zamykając na długim słupku podanie Zientka. Pewniaczki przejęły inicjatywę, ale grające z kontry Leszczyki w końcówce zdobyły jeszcze kolejne dwa gole – najpierw Zientek po wyrzucie pod bramkę Rosińskiego, a potem Maśka po zagraniu Michała Klima. Dzięki tej wygranej drużyna Adama Góralczyka zapewniła sobie awans.

Matematyczne szanse, by trafić do grupy mistrzowskiej miały też Ciasteczka Studzienice, pod warunkiem wygranej z pewnymi już awansu Siewcami Popłochu VIII. Niestety, z niewiadomych przyczyn zespół Franciszka Janosza nie dotarł na mecz, oddając go walkowerem… Siewcy Popłochu jednak nie próżnowali, bo zagrali sparingowo z połączonymi siłami Leszczyków i Elektro Parów, co szczególnie dla tych drugich było dobrym przetarciem przed czekającymi ich bojami o awans.

Mecze przedostatniej kolejki MLF zostaną rozegrane w sobotę 15 stycznia, a tydzień później odbędzie się ostatnia kolejka rundy zasadniczej. Początek gier o godz. 9.30.

Organizatorem Młodzieżowej Ligi Futsalu jest Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie, a partnerami sportowymi rozgrywek są BTS Rekord Bielsko-Biała i Śląski Związek Piłki Nożnej.