MLF: Mistrzostwo dla Siewców Popłochu VIII

Siewcy Popłochu VIII po raz pierwszy w historii zostali najlepszą drużyną Młodzieżowej Ligi Futsalu. W niedzielę, w decydującym meczu rozgrywek organizowanych przez Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie, zespół z Warszowic pokonał W Instrybutor Nie Strzel Wola 3-1.

Milowy krok do triumfu w rozgrywkach Siewcy Popłochu VIII zrobili w sobotę, wygrywając z Nam Strzelać Nie Kazano 6-0. Wyciągnęli więc wnioski z pierwszej rundy, kiedy jedyne punkty stracili właśnie z ekipą z Łąki. Co prawda do przerwy prowadzili tylko 1-0 po golu Maksymiliana Mikołajczyka, ale po zmianie stron szybkie trafienia Dawida Gizlera i Gracjana Burka doprowadziły do stanu 3-0. Siewcy kontrolowali przebieg meczu, w którym kolejne dwie bramki strzelił Dominik Grzegorzek, jedną dołożył Gizler i pogrom stał się faktem.

Zaraz potem doszło do meczu drugiej i trzeciej drużyny w tabeli. W Instrybutor Nie Strzel do przerwy wygrywał z Pewniaczkami także 1-0 po trafieniu Jakuba Jelenia. Co więcej, wolanie w 21 minucie również prowadzili 3-0. Najpierw Kacper Madeja strzelił celnie po zagraniu Jelenia, a potem asystował przy bramce Jelenia. Jednak wtedy do pracy zabrały się Pewniaczki, a konkretnie ich kapitan Bartosz Bernard, który w ostatnich pięciu minutach trzykrotnie pokonał Adam Haratyka i doprowadził do remisu 3-3. Na gola przesądzającego o zwycięstwie jednym i drugim zabrakło już czasu…

W grupie spadkowej pierwszą wygraną zanotowali zawodnicy Wysoko Na Wadze, którzy pokonali Elektro Parówy 7-5. Cztery bramki dla zwycięzców zdobył kapitan Daniel Goraus, dwie Jakub Zielnik, a jedną Tomasz Jacek. Dla pokonanych dwukrotnie trafiali Wojciech Szpek i Marcel Nycz, a raz Maciej Nowak.

W drugim spotkaniu Ciasteczka Studzienice bez problemów uporały się z mocno osłabionym Coco Jambo Pszczyna, chociaż do przerwy był remis 1-1, a ci drudzy nawet prowadzili po golu Bartosza Zaczyńskiego. Wyrównał Jakub Ogrodnik, który w drugim kwadransie także wpisał się na listę strzelców. Oprócz niego trzykrotnie trafił Franciszek Janosz i dwa razy Paweł Sornowski, a dla przegranych drugiego gola zdobył debiutujący w ich barwach Mikołaj Kanik i Ciasteczka triumfowały 7-2.

O tytule mistrzowskim zadecydować miał więc pierwszy niedzielny mecz. Siewcy Popłochu mogli pozwolić sobie nawet na trzybramkową porażkę, zaczęli więc uważnie w defensywie, dając rozgrywać ekipie z Woli. W dodatku w 8.minucie skutecznie skontrowali i po zagraniu Dominika Grzegorzka Damian Stryczek trafił na 1-0. Odpowiedź W Instrybutor Nie Strzel była błyskawiczna – chwilę później wyrównał Jakub Kempny i po kwadransie było 1-1. Druga połowa wyglądała podobnie – przewaga Woli i groźne kontry Siewców. Po jednej z nich w 18.minucie i strzale Przemysława Chrostowskiego piłkę do własnej bramki wpakował Kacper Madeja. Trzy minuty później Siewcy popełnili trzecie przewinienie, ale Kempny z przedłużonego karnego strzelił obok. Zemściło się to w 25.minucie – Maksymilian Mikołajczyk zagrał ze strefy środkowej pod bramkę, a tam skuteczną „główką” popisał się Grzegorzek, ustalając wynik meczu na 3-1.

Już wcześniej było wiadomo, że pauzujące w ostatniej kolejce Pewniaczki zajmą na koniec sezonu trzecie miejsce. Stawką starcia Leszczyków z Nam Strzelać Nie Kazano była więc czwarta lokata. Pozbawione brakiem kontuzjowanych w środę swoich najlepszych strzelców Kacpra Zientka i Adama Góralczyka objęły prowadzenie w 3.minucie po golu Michała Klima, lecz dwie minuty potem strzałem od słupka wyrównał Mateusz Pająk. Jednak przed zmianą stron dwukrotnie trafił Kacper Szweda i było 3-1 dla ekipy z Łąki. Co prawda Klim po przerwie doprowadził do kontaktu, ale w ciągu kilkudziesięciu sekund Jakub Kokot i ponownie Szweda podwyższyli na 5-2. Zaraz potem Szweda „obił” jeszcze poprzeczkę, a po drugiej stronie efektownymi „nożycami” popisał się Patryk Zakrzewski (Jakub Szklanny piąstkował nad poprzeczką), ale na listę strzelców wpisał się tylko niezawodny tego dnia Klim, któremu długą piłkę zagrał bramkarz Marcin Rosiński. Nam Strzelać Nie Kazano wygrali więc 5-3 i rzutem na taśmę zajęli czwarte miejsce.

W piątek 25 lutego rozegrany zostanie Puchar Ligi MLF (początek gier ćwierćfinałowych o 9.30), a ok. 14.00 planowane jest uroczyste zakończenie sezonu, na którym wręczone zostaną puchary, medale, dyplomy i pamiątkowe zdjęcia dla wszystkich drużyn, a także nagrody indywidualne. Już teraz wszystkich serdecznie zapraszamy, a szczegółowy harmonogram meczów ćwierćfinałowych ukaże się na naszej stronie we wtorek wieczorem.

Organizatorem Młodzieżowej Ligi Futsalu jest Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie, a partnerami sportowymi rozgrywek są BTS Rekord Bielsko-Biała i Śląski Związek Piłki Nożnej.