MLF: tercet z kompletem

MLF22/23 - baner informacyjny

Wydarzeniem 2.kolejki Młodzieżowej Ligi Futsalu była prawdopodobnie najszybciej zdobyta bramka w historii Ligi. Już w 3.sekundzie meczu Cudowne Dzieci Pszczyńskiej Piłki – JUK Suszec bramkarza z Suszca pokonał Michał Jasiński, i był to początek strzeleckiej kanonady pszczyńskiej młodzieży. Wysoko wygrali też obrońcy mistrzowskiego tytułu – Siewcy Popłochu IX. Z kolei w drugim meczu z rzędu czerwoną kartką za zagranie ręką poza polem karnym ukarany został golkiper Leszczyków. Ale ci znowu okazali się zwycięscy.

Grupa M
MK Wola – 1.FC Albatros Studzienice 2-5
Wicemistrzowie poprzedniej edycji nie potrafią złapać właściwego rytmu. MK Wola co prawda objął prowadzenie w meczu z 1.FC  Albatros za sprawą Jakuba Jelenia, ale jeszcze przed przerwą Franciszek Janosz i Sebastian Wyroba strzelili gole dla Studzienic. Zaraz po zmianie stron na 3-1 w sytuacji sam na sam z Miłoszem Janoszem podwyższył Sebastian Węglarz. W 23.minucie na 4-1 strzelił F. Janosz i wolanie wzięli czas. Po nim drugą bramkę strzelił Wojciech Stawowy, MK stworzył sobie jeszcze kilka sytuacji, lecz w bramce Albatrosa świetnie spisywał się Jakub Jurczak. Niewykorzystane sytuacje się zemściły, a wynik na 5-2 ustalił Jakub Janosz.
MVP meczu: Franciszek Janosz (1.FC Albatros Studzienice)

FC Po Nalewce – Siewcy Popłochu IX 0-8
Mistrz okazał się bezlitosny dla beniaminka. Popisy strzeleckie rozpoczął w 3.minucie kapitan Przemysław Chrostowski, uderzając pod poprzeczkę po zagraniu Dominika Grzegorzka. Po chwili na 2-0 strzałem z dystansu podwyższył Sebastian Maruszczak, a w 6.minucie dwójkową akcję Chrostowski – Dominik Foks wykończył ten drugi. W ostatniej minucie pierwszej połowy najlepszy na parkiecie Chrostowski nie wykorzystał przedłużonego karnego, jednak kilkanaście sekund później zdołał się zrehabilitować. W drugim kwadransie dwa gole dołożył Maruszczak, po jednym Foks i Dawid Gizler. FC Po Nalewce też miał swoje sytuacje, ale nieźle bronił Marcin Grzegorzek.
MVP meczu: Przemysław Chrostowski (Siewcy Popłochu IX)

Pewniaczki – Mali Giganci Pszczyna 5-1
Na pierwszego gola musieliśmy czekać do 12.minuty, kiedy Adrian Ryguła strzałem przy słupku wykończył zagranie Bartosza Bernarda. Minutę później oglądaliśmy kopię wcześniejszej sytuacji i było 2-0. Tuż przed przerwą szansy na złapanie kontaktu nie wykorzystał Kamil Zieleźnik (spojenie słupka i poprzeczki), a w 16.minucie ładny strzał Fabiana Bały Łukasz Jeleń wybił na róg. W odpowiedzi Michał Głąb po solowej akcji strzelił na 3-0. Potem Zieleźnik mocno przymierzył z wolnego i było 3-1, lecz ostatnie słowo należało do Pewniaczków. Najpierw gola zdobył Oliwier Pukowiec, potem słupki obijali Ryguła i Bernard, a na 5-1 efektownym strzałem z ponad 30 metrów popisał się Marek Świerczek, posyłając piłkę nad wysuniętym Antonim Trelą.
MVP meczu: Adrian Ryguła (Pewniaczki)

Grupa L
Wysoko Na Wadze – AC Pajace 2-4
Beniaminek z Łąki zdobył pierwsze punkty w MLF. Pierwsze dwa gole dla zwycięzców były dziełem Oktawiana Bąka. Najpierw strzelił z prawej strony, a za drugim razem z lewej z 10 metrów lewą nogą – piłka obiła się od słupka i wpadła do siatki. Na 3-0 podwyższył Bartosz Zaczyński z rzutu wolnego. W 19.minucie pierwszego gola zdobyło Wysoko Na Wadze – Maciej Caputa sfinalizował akcję Jakuba Rawskiego. Później Zaczyński zagrywał wzdłuż bramki, lecz Bąk nie sięgnął piłki, a na 4-1 strzelił Bartosz Szklanny. W 26.minucie Rawski uderzył w długi róg i było 4-2, a dwie minuty później świetnie w bramce AC Pajace spisał się Dawid Kreczmer, broniąc trzy strzały w jednej akcji.
MVP meczu: Bartosz Zaczyński (AC Pajace)

FC Ambulans Łąka – Leszczyki 2-6
Rozpoczęło się od samobójczego trafienia Mateusza Pająka dla Leszczyków, a na 2-0 po solowej akcji podwyższył Adam Górka. Potem Pająk mógł się zrehabilitować, lecz jego strzał z bliska obronił Krystian Żur. Golkiper Leszczyków w następnej akcji zagrał ręką poza polem karnym, i po czerwonej kartce musiał udać się do szatni. W bramce zastąpił go Górka, a Leszczyki kolejny raz udowodniły, że potrafią skuteczne grać w osłabieniu – po zagraniu Patryka Zakrzewskiego na listę strzelców wpisał się Adam Góralczyk. Zaraz po przerwie grający znów w polu Paweł Mura wyłuskał piłkę Górce i umieścił ją w pustej bramce, ale w odpowiedzi Góralczyk strzelił na 4-1. Po chwili drugiego gola dla Ambulansu zdobył Mura, jednak później kolejną akcję przeprowadził Zakrzewski, a Wojciechowi Szpekowi pozostało tylko dołożyć nogę. Ten ostatni w 29.minucie uderzył jeszcze z dystansu i Mikołaj Bigos po raz szósty musiał wyjmować piłkę  z siatki.
MVP meczu: Patryk Zakrzewski (Leszczyki)

JUK Suszec – Cudowne Dzieci Pszczyńskiej Piłki 1-10
Najmłodsza drużyna Ligi znów pokazała swoją moc. Tym razem nie dali szans innym nowicjuszom – ekipie z Suszca. W dodatku trafienie Michała Jasińskiego z 3.sekundy przejdzie do historii jako najprawdopodobniej najszybciej strzelony gol w MLF. Ale na drugą bramkę musieliśmy czekać do 13.minuty, kiedy Adriana Łakotę pokonał Miłosz Szydłowski. Prawdziwą strzelaninę oglądaliśmy po przerwie. Trzy razy świetnie dogrywał Nikodem Warpas, a jego akcje finalizowali Szydłowski, Jasiński i Szymon Reclik. Oprócz nich po dwa trafienia dołożyli Jan Marks i Grzegorz Szopa, a Warpas swój bardzo dobry występ spuentował golem na 10-1. Przeciwników stać było tylko na honorową bramkę – po jednej z kontr i strzale od słupka do siatki trafił Mateusz Mańka.
MVP meczu: Miłosz Szydłowski (Cudowne Dzieci Pszczyńskiej Piłki)

TOP5 2. kolejki: Przemek Chrostowski (Siewcy Popłochu IX), Oktawian Bąk (AC Pajace), Nikodem Warpas (Cudowne Dzieci Pszczyńskiej Piłki), Franciszek Janosz (1.FC Albatros Studzienice) oraz Jakub Jurczak (1.FC Albatros Studzienice)

TOP 5 2.kolejki: Jakub Jurczak (1.FC Albatros Studzienice) – Oktawian Bąk (AC Pajace), Nikodem Warpas (Cudowne Dzieci Pszczyńskiej Piłki), Przemysław Chrostowski (Siewcy Popłochu IX), Franciszek Janosz (1.FC Albatros Studzienice)

Przypominamy, że najbliższa kolejka odbywać się będzie wyjątkowo w godzinach popołudniowych. Początek meczów w sobotę 3 grudnia o 14.00. Szczegóły ligowych gier Młodzieżowej Ligi Futsalu znajdziecie w górnym menu w zakładce MLF.
Organizatorem Młodzieżowej Ligi Futsalu jest Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie, a partnerem sportowym rozgrywek jest BTS Rekord Bielsko-Biała.