Młodziczki grały na piasku

W ostatnią niedzielę maja Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji był gospodarzem turnieju półfinałowego Mistrzostw Śląska Młodziczek w Siatkówce Plażowej. Na boiskach piaskowych rywalizowało 17 par z sześciu klubów.

UKS Centrum przy POSiR Pszczyna reprezentowany był przez 4 pary zawodniczek trenera Jarosława Płachno. Najwyżej, na siódmym miejscu turniej zakończyła dwójka Julia Wrona/Zofia Jarmusiewicz. Na dziewiątej pozycji sklasyfikowane zostały duety Maja Duży/Oliwia Lazar i Maria Wrzeszcz/Judyta Stanclik, natomiast para Maja Kudyba/Karina Kotajny zajęły 13.miejsce. Niestety, żadnemu z naszych składów nie udało się awansować do turnieju finałowego.

Z kronikarskiego obowiązku odnotujmy, że triumfowały Marta Kapuśniak i Aleksandra Wolny z UKS Źródełko Katowice, które pokonały Julię Murach i Kingę Bartosik z MUKS Sari Żory. Do finału promocję uzyskało tylko 5 pierwszych par. Co prawda nasze zawodniczki w komplecie wygrały swoje pierwsze spotkania, ale potem było już różnie. W sumie rozegrano aż 5 turniejów półfinałowych. W Pszczynie, Dąbrowie Górniczej, Skoczowie, Katowicach i Rybniku zagrało w sumie prawie 90 składów! Na pszczyńskim piasku oprócz gospodyń zagrały młode siatkarki ze Źródełka Katowice, MUKS Sari Żory, MOSM Tychy, BKS Stal Bielsko-Biała i Olimpii Katowice.