Pickleball

Pickleball to sport rakietowy, który jest mieszanką tenisa ziemnego, ping ponga oraz badmintona. Mecze singlowe lub deblowe rozgrywane są zarówno na otwartym powietrzu, jak i pod dachem. Gracze używają kompozytowych rakietek do przebijania polimerowej piłeczki nad siatką. 

Na pierwszy rzut oka pickleball przypomina tenis, ale różni się od niego zasadniczo. Prędkość piłki przy grze w pickleball jest 3 razy mniejsza, podobnie jak pole do gry, które jest ponad 3 razy mniejsze od kortu tenisowego. Z tego właśnie powodu pickleball jest odpowiedni dla osób w każdym wieku, łatwy do nauczenia się również dla tych, którzy nie mieli wcześniej do czynienia ze sportami rakietowymi. Pickleball to doskonały wybór dla osób, dla których tenis jest (bądź był w przeszłości) zbyt wymagający fizycznie.

Zajęcia odbywają się w każdy  poniedziałek (godzina 18:30-20:30) w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie (ul. Zamenhofa 5a). Udział w zajęciach jest płatny w zależności od ilości chętnych (10-20 PLN). 

Chcesz dołączyć? Zadzwoń – Jakub Skoczyński (tel. 697 855 985) lub napisz – kuba@pickmee.eu