Siatkarskie podsumowanie: "Dwójki" w finale!2021-06-05, 22:38

UKS Centrum przy POSiR Pszczyna dwójki 2010
Minisiatkówka "dwójki" (2010)
UKS Centrum przy POSiR Pszczyna dwójki 2011
Siatkarskie przedszkole (2011 i młodsze)

Rozpoczynamy cykl podsumowujący sezon 2020/2021 w wykonaniu siatkarek UKS Centrum przy POSiR Pszczyna. Na początek bierzemy pod lupę najmłodszą grupę minisiatkówki "dwójek". I od razu informujemy, podopieczne trenerki Joanny Pyrek osiągnęły wspaniały sukces - zagrały w finale Mistrzostw Śląska w swojej kategorii!

Najmłodszą grupą w naszej strukturze jest grupa naborowa, zwana też jako "Siatkarskie Przedszkole". Zawodniczki z roczników 2011 i młodsze pod okiem trenerki Agnieszki Szczypki rozpoczynają swoją przygodę z siatkówką, a w tym sezonie przygotywały się do rozgrywek "dwójek". Mimo, że dziewczyny są młodsze, zostały zgłoszone do tegorocznych rozgrywek minisiatkówki "dwójek" Kinder+Sport. Dwa składy, zagrały w trzech turniejach - jeden był rozgrywany w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie, zaś pozostałe odbyły się w Jastrzębiu-Zdroju i Żorach. Doświadczenia zdobyte podczas tych zmagań mają zaprocentować w przyszłym sezonie, kiedy rocznik 2011 będzie już rywalizował w swojej grupie wiekowej.

Rocznikiem 2010 opiekuje się trenerka Joanna Pyrek. W obecnym sezonie zawodniczki rozpoczęły swoje zmagania w minisiatkówce w kategorii "dwójek". W województwie śląskim rozgrywki dziewcząt w minisiatkówce są równie popularne co rozgrywki siatkówki. Do tegorocznych zmagań zgłoszonych zostało w kategorii "dwójek" w sumie 118 składów! W tym gronie było w sumie sześć składów UKS Centrum przy POSiR Pszczyna: cztery składy z rocznika 2010 i dwa z Siatkarskiego Przedszkola.

Podopieczne trenerki Joanny Pyrek z rocznika 2010 osiągnęły znakomity sukces. Jeden skład awansował do finału wojewódzkiego, drugi odpadł w półfinale, trzeci i czwarty zakończył rywalizację na 4. etapie. Żeby awansować do finału wojewódzkiego trzeba było przejść przez 6-etapowe rozgrywki eliminacyjne. Spośród 118 zespołów, które rozpoczynały rywalizację w 1. etapie, w finale zagrało osiem najlepszych drużyn.

Do finału awansował zespół w składzie: Lena Baron i Alicja Witoszek. W samym turnieju finałowym ekipę wspomagały także: Lena Płachno i Pola Książkiewicz. W finale grupowymi rywalami pszczynianek były aż trzy składy Dwójki Zawiercie. Jak się później okazało, pierwsze spotkanie turnieju miało niesamowicie emocjonujący przebieg i "wyreżyserowało" dalszą rywalizację. Po dwóch setach było 1:1, a rywalizacja byłą niezwykle wyrównana - oba zespoły wygrywały 15:12. W tie-break'u rozgrywanym w minisiatkówce do 11 punktów, było z kolei 9:9... Przy takim stanie szczęście opuściło jednak nasze zawodniczki i ze zwycięstwa cieszyły się rywalki. Gdyby ten mecz byłby zwycięski, biorąc pod uwagę, że kolejny pszczynianki wygrały, byłby awans do najlepszej "czwórki" turnieju. Tak się nie stało, a smutek, który towarzyszył pszczyńskiej ekipie, spowodował, że dopiero w meczu o 7. miejsce wróciliśmy do wysokiej dyspozycji.

Mimo lekkiego rozczarowania niewykorzystanej szansy w turnieju finałowym, sezon 2020/2021 w wykonaniu zawodniczek UKS Centrum przy POSiR Pszczyna w rozgrywkach minisiatkówki "dwójek" był znakomity. Jesteśmy dumni z wyników oraz pracy jaką wykonały zawodniczki wraz ze swoimi trenerkami. Cały czas trzeba pamiętać, że minisiatkówka to początek wielkiej siatkarskiej przygody. Ale czym skorupka za młodu nasiąknie...

W rozgrywkach minisiatkówki "dwójek" Kinder+Sport UKS Centrum przy POSiR Pszczyna reprezentowały podpieczne trenerki Joanny Pyrek: Lena Baron, Alicja Witoszek, Antonina Wrzeszcz, Pola Książkiewicz, Lena Płachno, Agata Chojecka, Nadia Chojecka, Monika Pławecka oraz podopieczne trenerki Agnieszki Szczypki: Jennifer Zając, Julia Osińska, Aurelia Duda, Alicja Szymonek, Maja Sojka, Maja Moczała, Weronika Puda, Kornelia Gomułka.

Z siatkarkami UKS Centrum przy POSiR Pszczyna grają:
Rodzice
Powiat Pszczyński
Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie
Gmina Pszczyna
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie
Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu
Centrum Budowalne Japi-Bud
Szafron Auto-Szyby
Pszczyńska Fundacja Wspierania i Rozwoju Sportu
Sponsorzy indywidualni
Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Pszczynie
Liceum Ogólnokształcące im. B. Chrobrego w Pszczynie.

Zdjecie nr 1: Podsumowanie: "Dwójki" w finale! Zdjecie nr 2: Podsumowanie: "Dwójki" w finale! Zdjecie nr 3: Podsumowanie: "Dwójki" w finale! Zdjecie nr 4: Podsumowanie: "Dwójki" w finale! Zdjecie nr 5: Podsumowanie: "Dwójki" w finale! Zdjecie nr 6: Podsumowanie: "Dwójki" w finale! Zdjecie nr 7: Podsumowanie: "Dwójki" w finale! Zdjecie nr 8: Podsumowanie: "Dwójki" w finale! Zdjecie nr 9: Podsumowanie: "Dwójki" w finale! Zdjecie nr 10: Podsumowanie: "Dwójki" w finale! Zdjecie nr 11: Podsumowanie: "Dwójki" w finale! Zdjecie nr 12: Podsumowanie: "Dwójki" w finale! Zdjecie nr 13: Podsumowanie: "Dwójki" w finale! Zdjecie nr 14: Podsumowanie: "Dwójki" w finale! Zdjecie nr 15: Podsumowanie: "Dwójki" w finale! Zdjecie nr 16: Podsumowanie: "Dwójki" w finale! Zdjecie nr 17: Podsumowanie: "Dwójki" w finale! Zdjecie nr 18: Podsumowanie: "Dwójki" w finale! Zdjecie nr 19: Podsumowanie: "Dwójki" w finale! Zdjecie nr 20: Podsumowanie: "Dwójki" w finale! Zdjecie nr 21: Podsumowanie: "Dwójki" w finale! Zdjecie nr 22: Podsumowanie: "Dwójki" w finale! Zdjecie nr 23: Podsumowanie: "Dwójki" w finale! Zdjecie nr 24: Podsumowanie: "Dwójki" w finale! Zdjecie nr 25: Podsumowanie: "Dwójki" w finale! Zdjecie nr 26: Podsumowanie: "Dwójki" w finale! Zdjecie nr 27: Podsumowanie: "Dwójki" w finale! Zdjecie nr 28: Podsumowanie: "Dwójki" w finale! Zdjecie nr 29: Podsumowanie: "Dwójki" w finale! Zdjecie nr 30: Podsumowanie: "Dwójki" w finale!

Powrót do listy artykułów.
Grafika przedstawia herb powiatu pszczyńskiego