Siatkarki z POSiR-u na 8. miejscu w Polsce!2020-07-30, 11:05

UKS
8. miejsce zdobyły siatkarki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna: Martyna Witczak i Paulina Duda podczas Mistrzostw Polski Młodziczek w Siatkówce Plażowej.

Zawodniczki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna, zajęły 8. miejsce w Mistrzostwach Polski Młodziczek w Siatkówce Plażowej, które w dniach 24-25 lipca rozegrane zostały w Obornikach Śląskich.

W Turnieju Finałowy Mistrzostw Polski wzięło udział 16 najlepszych zespołów w kraju, a w tym gronie były również siatkarki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna: Martyna Witczak i Paulina Duda.

Żeby zagrać w finale pszczynianki przeszły trzyetapową drogę eliminacyjną. Rozpoczęły je Półfinałem Mistrzostw Śląska na boisku plażowym Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie, podczas którego zajęły 4. miejsce. Dzięki temu awansowały do turnieju finałowego Mistrzostw Śląska w Mysłowicach, podczas których zdobyły brązowy medal i przepustkę do Półfinału Mistrzostw Polski. Turniej ten był rozgrywany w Obornikach Śląskich, a pszczynianki zajęły 7. miejsce co premiowało grą w ścisłym finale.

Sam udział w finale był już sporym wyróżnieniem dla siatkarek z Pszczyny, ale Martyna Witczak i Paulina Duda nie poprzestały tylko na samym udziale. Nasze siatkarki znakomicie prezentowały się w Obornikach Śląskich. Na początek para UKS Centrum przy POSiR Pszczyna pokonała 2:0 Ares Nowa Sól. W kolejnym meczu Martyna i Paulina uległy 0:2 dobrze znanej parze z Żywca. Dzięki wygranej 2:1 nad reprezentantkami MOS Wola Warszawa podopieczne trenerki Agnieszki Szczypki zapewniły sobie grę w "ósemce". Kolejne spotkanie z wicemistrzyniami województwa opolskiego zapewniał miejsce w "szóstce". Siatkarki z Pszczyny po zaciętym spotkaniu przegrały jednak w tie-break'u i ostatecznie zostały sklasyfikowane na 8. miejscu.

Gratulacje dla zawodniczek: Martyny Witczak i Pauliny Dudy oraz trenerki Agnieszki Szczypki!

UKS Centrum przy POSiR Pszczyna w finale Mistrzostw Polski Młodziczek w Siatkówce Plażowej, Oborniki Śląskie 24-25 lipca 2020 roku
Martyna Witczak/Paulina Duda - Oliwia Trznadel/Zuzanna Suska (UKS Ares Nowa Sól) 2:1 (21:19, 14:21, 15:8)
Martyna Witczak/Paulina Duda - Oliwia Caputa/Wiktoria Matusik (TS Stal Śrubiarnia/SMS ŻAPN Żywiec) 0:2 (16:21, 17:21)
Martyna Witczak/Paulina Duda - Aleksandra Dalach/Patrycja Kabala (UMKS MOS Wola Warszawa) 2:1 (19:21, 21:15, 15:9)
Martyna Witczak/Paulina Duda - Magdalena Rudy/Marta Madziała (ECO Uni Opole) 1:2 (22:20, 19:21, 7:15).

Klasyfikacja:
1. Martyna Bielak/Julia Radelczuk (UKS Tempo Chełm)
2. Oliwia Caputa/Wiktoria Matusik (TS Stal Śrubiarnia/SMS ŻAPN Żywiec)
3. Anna Sitek/Aleksandra Wróbel (MUKS Pasek Będzin)
...
8. Martyna Witczak/Paulina Duda (UKS Centrum przy POSiR Pszczyna).

Zdjecie nr 1: Siatkarki z POSiR-u na 8. miejscu w Polsce! Zdjecie nr 2: Siatkarki z POSiR-u na 8. miejscu w Polsce! Zdjecie nr 3: Siatkarki z POSiR-u na 8. miejscu w Polsce! Zdjecie nr 4: Siatkarki z POSiR-u na 8. miejscu w Polsce! Zdjecie nr 5: Siatkarki z POSiR-u na 8. miejscu w Polsce! Zdjecie nr 6: Siatkarki z POSiR-u na 8. miejscu w Polsce! Zdjecie nr 7: Siatkarki z POSiR-u na 8. miejscu w Polsce! Zdjecie nr 8: Siatkarki z POSiR-u na 8. miejscu w Polsce! Zdjecie nr 9: Siatkarki z POSiR-u na 8. miejscu w Polsce!
fot. FB/SMS Oborniki Śląskie
Powrót do listy artykułów.
Grafika przedstawia herb powiatu pszczyńskiego