Z UKS Centrum przez... Centrum do kadry Polski2020-08-12, 16:31

Martyna Witczak, zawodniczka UKS Centrum przy POSiR Pszczyna, bierze udział w zgrupowaniu reprezentacji Polski minikadetek, które odbywa się w Szczyrku.

Ostatnie tygodnie są dla Martyny Witczak niezwykle udane. Najpierw w parze z Pauliną Dudą, reprezentując UKS Centrum przy POSiR Pszczyna zdobyła brązowy medal Mistrzostw Śląska Młodziczek w Siatkówce Plażowej. Potem z Pauliną zaliczyła bardzo dobry turniej w finale Mistrzostw Polski Młodziczek w Siatkówce Plażowej. Podopieczne trenerki Agnieszki Szczypki zostały sklasyfikowane na 7. miejscu.

Następne sukcesy Martyna odniosła już na arenie reprezentacyjnej. W lipcu 14-letnia siatkarka uczestniczyła w akcji szkoleniowej Kampy 2020 stanowiącej kolejny z etapów naborowo-selekcyjnych do kadry Polski U-14/U-14. W kampie, który firmowany jest przez Polski Związek Piłki Siatkowej i Siatkarskie Ośrodki Szkolne wzięło w sumie udział 42 zawodniczki z całej Polski. W trakcie zgrupowania wszystkie młode siatkarki zostały podzielone na pięć zespołów, które wzięły udział w Turnieju Nadziei Olimpijskich. Martyna Witczak zagrała w zespole, który przybrał nazwę... Centrum (pozostałe drużyny to: Północ, Południe, Wschód i Zachód) i jak się okazało ekipa ta triumfowała w zmaganiach z kompletem czterech zwycięstw. Co więcej, Martyna Witczak została wybrana MVP tych prestiżowych w siatkówce młodzieżowej zmagań!

Znakomita forma w czasie lipcowego zgrupowania dała zawodniczce UKS Centrum przy POSiR Pszczyna przepustkę do 18-osobowej kadry Polski minikadetek na sierpniowe zgrupowanie w Szczyrku! W czasie zgrupowania nasza reprezentacja zagra dwa oficjalne spotkania z rówieśniczkami z Czech (14 i 15 sierpnia).

Całe środowisko Uczniowskiego Klubu Sportowego "Centrum" przy Powiatowym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Pszczynie jest dumne z dotychczasowych osiągnięć Martyny Witczak. Życzymy dużo zdrowia i powodzenia w dalszym sportowym rozwoju. Trzymamy kciuki!

Zdjecie nr 1: Z UKS Centrum przez... Centrum do kadry Polski Zdjecie nr 2: Z UKS Centrum przez... Centrum do kadry Polski Zdjecie nr 3: Z UKS Centrum przez... Centrum do kadry Polski Zdjecie nr 4: Z UKS Centrum przez... Centrum do kadry Polski Zdjecie nr 5: Z UKS Centrum przez... Centrum do kadry Polski Zdjecie nr 6: Z UKS Centrum przez... Centrum do kadry Polski Zdjecie nr 7: Z UKS Centrum przez... Centrum do kadry Polski
fot. Marcin Wrześniacki Urząd Miasta i Gminy w Twardogórze
Powrót do listy artykułów.
Grafika przedstawia herb powiatu pszczyńskiego