W badminonta grali weterani i VIP-y2009-01-28, 13:18

Turniej weteranów i VIP-ów odbył się w hali POSiR w ramach 11. Noworocznego Turnieju Badmintona. W zmaganiach wzięło udział ponad 50 zawodników.

Po raz pierwszy w ramach NTB odbył się ogólnopolski turniej weteranów. W różnych kategoriach starowało 48 zawodników. Pszczynę najlepiej reprezentowali: Krzysztof Czerwiński (jeden z inicjatorów tego przedsięwzięcia), Przemysław Buda (obaj startowali w kategorii 1, 1969-73) oraz Jan Grabocz (kategoria 5, 1949-53).

W grze pojedynczej wygrał Buda, a Czerwiński był trzeci. Razem byli także zwycięzcami gry deblowej. Na 3. miejscu podium w swojej kategorii uplasował się również Jan Garbocz.

W rywalizacji VIP-ów wzięli udział z kolei: Sławomir Kowalski (senator RP), Tomasz Drąszkowski (zastępca burmistrza Pszczyny), Grzegorz Kuczera (radny miejski), Grzegorz Świerkot (dyrektor SP 9 w Łące) oraz Jan Toczek (wielokrotny mistrz weteranów w badmintonie). Wygrał ten ostatni.

Druga cześć NTB rozgrywana była w hali MORiS-u. Tam grali: mastersi, amatorzy oraz amatorzy "raz do roku".

Więcej zdjęć z imprezy oraz szczegółowe wyniki mastersów i VIP-ów już wkrótce.

Zdjecie nr 1: W badminonta grali weterani i VIP-y Zdjecie nr 2: W badminonta grali weterani i VIP-y Zdjecie nr 3: W badminonta grali weterani i VIP-y Zdjecie nr 4: W badminonta grali weterani i VIP-y Zdjecie nr 5: W badminonta grali weterani i VIP-y Zdjecie nr 6: W badminonta grali weterani i VIP-y Zdjecie nr 7: W badminonta grali weterani i VIP-y Zdjecie nr 8: W badminonta grali weterani i VIP-y Zdjecie nr 9: W badminonta grali weterani i VIP-y Zdjecie nr 10: W badminonta grali weterani i VIP-y Zdjecie nr 11: W badminonta grali weterani i VIP-y Zdjecie nr 12: W badminonta grali weterani i VIP-y Zdjecie nr 13: W badminonta grali weterani i VIP-y Zdjecie nr 14: W badminonta grali weterani i VIP-y Zdjecie nr 15: W badminonta grali weterani i VIP-y Zdjecie nr 16: W badminonta grali weterani i VIP-y Zdjecie nr 17: W badminonta grali weterani i VIP-y

Powrót do listy artykułów.
Grafika przedstawia herb powiatu pszczyńskiego