X KMPP: poznaliśmy finalistów wśród orlików i trampkarzy2017-12-02, 14:02

Piłkarskie zmagania w ramach Klubowych Mistrzostw Powiatu Pszczyńskiego w Futsalu o Puchar Firmy "Ziobro S.C." już na półmetku. W ubiegły weekend swoje turnieje eliminacyjne rozegrały drużyny orlików i trampkarzy.

W sobotę o awans do turnieju finałowego walczyły orliki, czyli najliczniejsza kategoria tegorocznych mistrzostw. W rywalizacji która toczyła się na dwóch halach zagrało w sumie 26 zespołów.
Z kompletem zwycięstw do wielkiego finału awansowały zespoły z trzech grup: UKS SPS Wola (grupa A), MKS Iskra Pszczyna II (grupa C) oraz LKS Czarków (grupa E). W pozostałych dwóch grupach walka była bardziej wyrównana. W grupie B, która rozgrywała turniej na hali ZS 1 w Pszczynie, o przepustkę do gry w finale walczyło sześć zespołów, a najlepsi okazali się zawodnicy Leśnika Kobiór. Piątym finalistą została pierwsza drużyna MKS Iskra Pszczyna, która w grupie D zgromadziła najwięcej punktów.

W niedzielnych zmaganiach trampkarzy rywalizowało 19 zespołów. Jako pierwsi awans do finału zapewnili sobie zawodnicy Pniówka Pawłowice, którzy pewnie zwyciężyli w pierwszej grupie. W grupach B i C dwa premiowane awansem miejsca zdobyli zawodnicy MKS Iskra Pszczyna. O ostatnie wolne miejsce w finale, zacięty bój stoczyły drużyn w grupie D. O awansie zadecydowało bezpośrednie zwycięstwo LKS-u Mizerów nad drużyną Sokoła Wola.

Zdjęcia drużyn, które walczyły w turniejach eliminacyjnych znajdziecie TUTAJ.

W przyszły weekend poznamy finalistów w ostatnich dwóch kategoriach. Sobota upłynie nam na rywalizacji juniorów, w niedziele natomiast na parkiet wybiegną młodziki.

Sponsor główny KMPP
Powrót do listy artykułów.
Grafika przedstawia herb powiatu pszczyńskiego