Podsumowanie sezonu siatkarek z POSiR-u: akademia2017-06-26, 20:17

Akademią oficjalnie zakończony został sezon 2016/2017 w wykonaniu zawodniczek trenujących w Szkółce Siatkówki Dziewcząt prowadzonej przez Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie.

Sezon 2016/2017 w wykonaniu Szkółki Siatkówki Dziewcząt był bardzo intensywny. Przygotowania do niego rozpoczęliśmy już podczas dwóch letnich obozów: w Łodygowicach i Bukownie. W tym sezonie w ramach Szkółki prowadzono szkolenie w siedmiu grupach: juniorki (1999-2000), kadetki (2001), dwie grupy młodziczek (2002 i 2003), dwóch grup minisiatkówki (2004 i 2005-06) oraz Siatkarskie Przedszkole (2007-2009). Łącznie w naszych zespołach trenuje ponad 110 młodych siatkarek, które są mieszkankami gmin powiatu pszczyńskiego: gminy Pszczyna, gminy Goczałkowice-Zdrój, gminy Suszec i gminy Miedźna.

W sezonie 2016/2017 trzy najstarsze zespoły UKS Centrum przy POSiR Pszczyna grały w rozgrywkach o mistrzostwo Śląska prowadzonych przez Śląski Związek Piłki Siatkowej w Katowicach. Juniorki, prowadzone przez trenera Jarosława Płachnę uplasowały się na 15. miejscu na Śląsku (12 meczów, 4 zwycięstwa, 8 porażek, sety: 19:32). Kadetki trenerki Joanny Pyrek zajęły 24. miejsce (22 mecze, 12 zwycięstw i 10 porażek, sety: 41:39). Młodziczki prowadzone w rozgrywkach przez dwóch trenerów: Joannę Wrzeszcz i Szymona Skrzypca zostały sklasyfikowane na 27. miejsce (39 meczów, 18 zwycięstw, 21 porażek, sety: 47:45). Dwa zespoły (roczniki: 2001-2002 oraz 2003) w Oświęcimskiej Lidze Siatkówki i młodziczki młodsze (2003) zajęły 3. miejsce! Po raz drugi zgłosiliśmy swój zespół do zmagań seniorskich w IV lidze. Zespół, który prowadził Jarosław Płachno tworzyły juniorki, kadetki i młodziczki. W czwartoligowym gronie byliśmy byliśmy jedną z najmłodszych ekip. Sezon zakończyliśmy na 5. miejscu w swojej grupie (po 6 zwycięstw i 6 porażek, sety: 20:24).

W rozgrywkach minisiatkówki nasz klub zgłosił się do wszystkich kategorii wiekowych, czyli: czwórek, trójek i dwójek. Najlepiej poradziły sobie dwójki (roczniki 2006 i młodsze). Po raz pierwszy w historii zawodniczki naszego klubu awansowały do ścisłego finału rozgrywek "Kinder+Sport", czyli Mistrzostw Śląska Minisiatkówki. Dwa składy awansowały do najlepszej "ósemki" spośród 130 zespołów. Martyna Witczak i Anna Mieszczak zajęły 3. miejsce i zdobyły brązowy medal, zaś Nadia Książkiewicz i Justyna parko zajęły 6. miejsce. Marta Staszewska, Martyna Rajca i Emma Kacewicz w ćwierćfinale. Grały również najmłodsze dziewczęta z Siatkarskiego Przedszkola, które jako rok, a nawet dwa lata młodsze zawodniczki miały zdobywać cenne doświadczenie na przyszłość. Do "trójek" (roczniki 2005 i młodsze) zgłoszonych zostały dwa składy - jeden awansował do ćwierćfinału województwa. Również dwa składy z Pszczyny występowały w "czwórkach" (rocznik 2004 i młodsze). Zespół w składzie: Miłochna Latko, Anna Duda, Martyna Witoszek, Iga Badźmierowska i Natalia Szmukier awansował do półfinału województwa.

Obecność siatkarek UKS Centrum przy POSiR Pszczyna została również zaakcentowana w siatkówce plażowej. Pięć zespołów wystąpiło w mistrzostwach Śląska kadetek w siatkówce plażowej. W turnieju finałowym Mistrzostw Śląska z dziką kartą zagrały Agata Świerkot i Karolina Czembor i ostatecznie zostały sklasyfikowane na 9. miejscu.

Nasza praca w żeńskiej siatkówce młodzieżowej została dostrzeżona wśród klubów ze Śląska i Małopolski. Świadczą o tym przede wszystkim liczne zaproszenia dla naszych drużyn do udziału w turniejach organizowanych na terenie Śląska i Małopolski. Sami również nie próżnujemy i zapraszamy do udziału do zawodów organizowanych w hali POSiR. Naszą aktywność dostrzegają również władze Śląskiego Związku Piłki Siatkowej w Katowicach, co zaowocowało przyznaniem POSiR-owi organizacji Mistrzostw Śląska Kadetek w Siatkówce Plażowej (poprzedziło to organizowanie również turnieju półfinałowego), a także turniejów minisiatkówki "dwójek" Kinder+Sport. Nie byłoby tego wszystkiego gdyby nie olbrzymie zaangażowanie wielu ludzi: pracy trenerów i zawodniczek przy wsparciu instytucji oraz sponsorów.

Podczas akademii kończącej sezon 2016/2017 była okazja podziękować trenerom pracującym z dziewczętami, a także wręczyć nagrody i upominki zawodniczkom, które osiągnęły najlepsze wyniki. Każda zawodniczka otrzymała również pamiątkowy gadżet - getry siatkarskie.


fot. POSiR Pszczyna
Copyright © 2007-2020 POSiR Pszczyna. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: pless-intermedia