Podsumowanie sezonu siatkarek z POSiR-u: młodziczki2017-07-03, 18:09

Młodziczki UKS Centrum 2016-2017

fot. POSiR Pszczyna

W sezonie 2016/2017 zespół młodziczek był oparty na zawodniczkach dwóch roczników: 2002 i 2003.

Aż 39 meczów w Śląskiej Lidze Młodziczek zagrał UKS Centrum przy POSiR Pszczyna w minionym sezonie.

Sezon młodziczek był bardzo wyczerpujący. Zmieniono formułę rozgrywek, ale najważniejszy jest fakt, że grania było sporo. To tylko z pożytkiem dla naszych zawodniczek, które w tym wieku potrzebują przede wszystkim konfrontacji z innymi zespołami. W młodziczkach UKS zgłosił jeden zespół, który oparty był na dwóch rocznikach: 2002 i 2003. W rozgrywkach tę ekipę prowadziło dwóch trenerów: Joanna Wrzeszcz i Szymon Skrzypiec. Ostatecznie po rozegraniu 39 meczów pszczynianki zostały sklasyfikowane na 27. miejscu na Śląsku (w sumie startowało 65 drużyn). Zawodniczki z Pszczyny wygrały 18 spotkań, zanotowały również 21 porażek, bilans setów: 47:45. Zespół młodziczek był oparty na klasach "siatkarskich" w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Pszczynie.

Komentarz trenerki Joanny Wrzeszcz
W związku z tym, że jest to mój pierwszy sezon w UKS-ie było trochę chaosu, ale na pewno więcej jest pozytywów. Po zapoznaniu się z dziewczynami ruszyliśmy na początku do boju. Kontuzji doznała jednak Emilka Pastuszka, nasza podstawowa rozgrywająca i to bardzo nas osłabiło. Dziewczyny nie poddawały się, ale graliśmy ze zmiennym szczęściem.


fot. POSiR Pszczyna


Po zakończeniu sezonu w młodziczkach podopieczne trenerki Joanny Wrzeszcz z rocznika 2003 zaliczyły bardzo intensywny okres turniejowy. Rozpoczęły go Siatkarską Majówką w Pszczynie, a potem wyjeżdżały na zawody do: Łazisk Górnych, Halemby (roczniki 2002-2003), Grybowa, Andrychowa i Kęt. W sumie w ciągu 35 dni rozegrały sześć turniejów. Spektakularnych sukcesów w tych zawodach nie udało się osiągnąć, ale liczne granie miało pomóc w zdobyciu doświadczenia na przyszły sezon, kiedy rocznik 2003 będzie tworzyć kręgosłup zespołu młodziczek. Szczególnie cenny był udział pszczyńskich siatkarek w Międzynarodowym Turnieju Młodziczek o Puchar Ziemi Grybowskiej. W tych zawodach pszczynianki miały okazję rywalizować z zespołami z innych województw (małopolskiego i podkarpackiego), a także z zespołami z Węgier (Niygeryhaza) i Słowacji (Elba Presov).Copyright © 2007-2020 POSiR Pszczyna. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: pless-intermedia