Brąz na piachu2020-06-24, 11:12

Martyna Witczak i Paulina Duda

Zawodniczki UKS Centrum Paulina Duda i Martyna Witczak zdobyły brązowe medale Mistrzostw Śląska w Siatkówce Plażowej Młodziczek. Turniej finałowy odbył się w dniach 22-23 czerwca w Mysłowicach.

Podopieczne trenerki Agnieszki Szczypki zakwalifikowały się też do Mistrzostw Polski Młodziczek, które mają się odbyć w dniach 8-10 lipca (miejsce nie jest jeszcze znane). 13.miejsce zajęła druga para reprezentująca UKS Centrum przy POSiR Pszczyna - Maja Trefon i Sonia Kania.

Zwyciężyły siatkarki MUKS Pasek Będzin Oliwia Dudek i Emilia Malkiewicz, a pszczynianki w meczu o trzecie miejsce pokonały parę z TS Stal Śrubiarnia/SMS ŻAPN Żywiec Wiktoria Matusik/Oliwia Caputa. W mysłowickim finale rywalizowało 15 par wyłonionych w trzech turniejach półfinałowych.

Jeden z nich został rozegrany w ubiegły piątek na boiskach piaskowych przy Powiatowym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Pszczynie. O pięć przepustek do finału walczyło 18 "dwójek" z sześciu klubów - UKS Centrum, TS Stal Śrubiarnia/SMS ŻAPN Żywiec, UKS Dębowianka, UKSG Blachownia, MKS Czechowice-Dziedzice /TS Żywiec i UKS Krzanowice.

Spotkanie finałowe było wewnętrzną sprawą żywczanek, bo Wiktoria Matusik i Oliwia Caputa wygrały z parą Kornelia Bul/Helena Dyduch.W meczu o trzecie miejsce kolejne reprezentantki TS Stal Śrubiarnia/SMS ŻAPN pokonały Paulinę Dudę i Martynę Witczak. Jednak w ścisłym finale to pszczynianki okazały się lepsze od wszystkich dziewczyn z Żywca.
Powrót do listy artykułów.
Grafika przedstawia herb powiatu pszczyńskiego