Największa badmintonowa impreza w hali POSiR-u2008-01-14, 20:55

Eliminacje Indywidualnych Mistrzostw Polski w badmintonie, które odbyły się w drugą niedzielę stycznia w hali POSiR-u były największą tego typu imprezą w całej historii pszczyńskiego badmintona.

Do Pszczyny zjechało ponad 100 zawodników z ośmiu województw, by walczyć o przepustki na lutowe mistrzostwa kraju. W tym gronie nie zabrakło reprezentantów UKS Plesbad Pszczyna, którzy jak się później okazało zrobili rywalom niezłego psikusa. Oczywiście sportowego.
Po ograniu dwóch wyżej notowanych przeciwników, dopiero w trzeciej rundzie odpadł Paweł Pietryja. Fantastycznie zaprezentowali się jego koledzy: Miłosz Wiktorczyk oraz Dawid Kieloch, którzy stoczyli między sobą pojedynek o zwycięstwo w grze pojedynczej mężczyzn! Wygrał Kieloch, ale w nagrodę za doskonały wynik obaj zakwalifikowali się do lutowej imprezy.
Swe umiejętności w hali POSiR-u mieli okazje zaprezentować kibicom także: Wojciech Wilkosz, Tymoteusz Czysz, Marietta Dochód oraz Weronika Strąk.
Organizatorami Eliminacji Indywidualnych Mistrzostw Polski w Badmintonie byli: POSiR Pszczyna, UKS Plesbad Pszczyna oraz Śląski Okręgowy Związek Badmintona.

Zdjecie nr 1: Największa badmintonowa impreza w hali POSiR-u Zdjecie nr 2: Największa badmintonowa impreza w hali POSiR-u Zdjecie nr 3: Największa badmintonowa impreza w hali POSiR-u Zdjecie nr 4: Największa badmintonowa impreza w hali POSiR-u Zdjecie nr 5: Największa badmintonowa impreza w hali POSiR-u Zdjecie nr 6: Największa badmintonowa impreza w hali POSiR-u

Powrót do listy artykułów.
Grafika przedstawia herb powiatu pszczyńskiego