"Państwówka" zwycięża w strażackich mistrzostwach2017-03-28, 09:54

KP PSP Pszczyna 2017

fot. POSiR Pszczyna

Reprezentacja KP PSP Pszczyna po raz drugi z rzędu zwyciężyła w Mistrzostwach OSP Gminy Pszczyna w Futsalu.

Reprezentacja KP PSP Pszczyna zwyciężyła w XI Mistrzostwach Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Pszczyna w Futsalu. Turniej z udziałem dziesięciu zespołów odbył się w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie.

W tym gronie było dziewięć drużyn OSP z terenu gminy Pszczyna oraz - gościnnie - ekipa pszczyńskiej "Państwówki".

W tym roku drużyny zostały podzielone na dwie grupy po pięć drużyn. W grupowych spotkaniach pomiędzy zespołami OSP Pszczyna a "Państwówką" to OSP Pszczyna okazało się lepsze i wygrało jedną bramką. Obie drużyny awansowały do półfinałów i, jak się później okazało, zagrały ze sobą jeszcze raz w finale.

W drugiej grupie awans do półfinału z kompletem dwunastu punktów zanotował obrońca tytułu OSP Studzienice, a także OSP Wisła Mała.

W pierwszym półfinale po zaciętym pojedynku wygrała drużyna OSP Pszczyna 2:1 z drużyną OSP Wisła Mała. Natomiast w drugim półfinale mieliśmy powtórkę zeszłorocznego finału, czyli spotkania "Państwówki" z OSP Studzienice. Po upływie regulaminowego czasu gry było 1:1, więc o awansie decydowały rzuty karne których w sumie wykonano aż 28! Rzuty karne wykonywało po trzech zawodników z każdej drużyny. W ekipie ze Studzienic: Artur Grzechnik, Jan Tomaszczyk, Marcin Janosz, zaś "Państwówki": Adam Muras, Michał Szczepankiewicz, Tomasz Tomanek. Ostatecznie lepsi okazali się strażacy z PSP, którzy wygrali serię rzutów karnych 13:12.

W spotkaniu o trzecie miejsce drużyna OSP Studzienice pewnie pokonała 3:0 drużynę OSP Wisła Mała i zapewniła sobie trzecie miejsce na podium. W finale "strażacy zawodowi" zrewanżowali się "ochotnikom" z Pszczyny za porażkę 0:1 w grupowych eliminacjach. Tym razem to drużyna z PSP wygrała 1:0 i po raz drugi z rzędu zwyciężyła w zawodach.

XI Mistrzostwa Ochotniczych straż Pożarnych Gminy Pszczyna w Futsalu, hala POSiR w Pszczynie, 26 marzec 2017 roku
Klasyfikacja:
1. KP PSP Pszczyna, 2. OSP Pszczyna, 3. OSP Studzienice, 4. OSP Wisła Mała, 5. OSP Wisła Wielka, 6-7. OSP Piasek, OSP Jankowice, 8. OSP Ćwiklice, 9. OSP Rudołtowice, 10. OSP Łąka.

Najlepszy strzelec: Aleksander Kędzior (OSP Pszczyna)
Najlepszy bramkarz: Kamil Owczarz (KP PSP Pszczyna)
Najlepszy zawodnik: Michał Szczepankiewicz (KP PSP Pszczyna)
Najstarszym zawodnikiem XI Mistrzostw Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Pszczyna w futsalu został zawodnik OSP Pszczyna Adrian Kędzior.

Zdjecie nr 1: "Państwówka" zwycięża w strażackich mistrzostwach Zdjecie nr 2: "Państwówka" zwycięża w strażackich mistrzostwach Zdjecie nr 3: "Państwówka" zwycięża w strażackich mistrzostwach Zdjecie nr 4: "Państwówka" zwycięża w strażackich mistrzostwach Zdjecie nr 5: "Państwówka" zwycięża w strażackich mistrzostwach Zdjecie nr 6: "Państwówka" zwycięża w strażackich mistrzostwach Zdjecie nr 7: "Państwówka" zwycięża w strażackich mistrzostwach Zdjecie nr 8: "Państwówka" zwycięża w strażackich mistrzostwach Zdjecie nr 9: "Państwówka" zwycięża w strażackich mistrzostwach Zdjecie nr 10: "Państwówka" zwycięża w strażackich mistrzostwach Zdjecie nr 11: "Państwówka" zwycięża w strażackich mistrzostwach Zdjecie nr 12: "Państwówka" zwycięża w strażackich mistrzostwach Zdjecie nr 13: "Państwówka" zwycięża w strażackich mistrzostwach Zdjecie nr 14: "Państwówka" zwycięża w strażackich mistrzostwach Zdjecie nr 15: "Państwówka" zwycięża w strażackich mistrzostwach Zdjecie nr 16: "Państwówka" zwycięża w strażackich mistrzostwach Zdjecie nr 17: "Państwówka" zwycięża w strażackich mistrzostwach Zdjecie nr 18: "Państwówka" zwycięża w strażackich mistrzostwach Zdjecie nr 19: "Państwówka" zwycięża w strażackich mistrzostwach Zdjecie nr 20: "Państwówka" zwycięża w strażackich mistrzostwach Zdjecie nr 21: "Państwówka" zwycięża w strażackich mistrzostwach Zdjecie nr 22: "Państwówka" zwycięża w strażackich mistrzostwach Zdjecie nr 23: "Państwówka" zwycięża w strażackich mistrzostwach Zdjecie nr 24: "Państwówka" zwycięża w strażackich mistrzostwach
fot. POSiR Pszczyna
Powrót do listy artykułów.
Grafika przedstawia herb powiatu pszczyńskiego