Znamy finalistów szkolnych rozgrywek w piłce nożnej (11-stki)2010-11-08, 20:53

Powiatowy Zespół Szkół nr 2, Zespół Szkół Ogólnokształcących z Pawłowic, Liceum Ogólnokształcące z Gilowic i III Liceum Ogólnokształcące z Pszczyny - finalistami tegorocznych rozgrywek w piłce nożnej 11-osobowej. Finał turnieju odbędzie się wiosną 2011 roku.

08.11.2010

W dniu dzisiejszym (08.11.2010) skład finalistów uzupełniły dwie drużyny z grupy C, która również rozegrała swoje mecze na boisku PIAST przy ZS nr 1. Do reprezentacji PZS nr 2 i ZSO Pawłowice dołączyli licealiści z Gilowic i pszczyńskiego III LO. U dołu wyniki grupy C i końcowa klasyfikacja eliminacji do finału.

LO Gilowice - III LO (3:1)
Bramki: dla Gilowic Arkadiusz Sosna, Bartłomiej Górnik i Radosław Malcher, dla III LO Patryk Stalmach

ZSZ Pszczyna - III LO (1:3)
Bramki: dla ZSZ Michał Zielonka, dla III LO Dawid Skrobol, Patryk Stalmach i Michał Strzemczok

LO Gilowice - ZSZ Pszczyna (1:1)
Bramki: dla Gilowic Tomasz Kapica, dla ZSZ Michał Zielonka

Klasyfikacja grupy C
1. LO Gilowice 4pkt.
2. III LO Pszczyna 3pkt. (w bramkach 4-4)
3. ZSZ Pszczyna 1pkt.


05.11.2010
Turniej z udziałem sześciu zespołów, które zagrały w dwóch grupach odbył się w ramach współzawodnictwa szkolnego. Jego organizatorem był Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz ZSE w Pszczynie. Zawody rozegrane zostały na boisku PIAST przy ZS Nr 1 - dzięki uprzejmości dyrektora tej szkoły, Pana Damiana Cieszewskiego.

Rywalizacji na boisku PIAST towarzyszyła piękna słoneczna i ciepła pogoda. Rywalizację rozpoczęły reprezentacje ZSE i ZSO Pawłowice (gr.A). Mecz zakończył się zwycięstwem pawłowiczan, którzy przez całe spotkanie byli stroną przeważającą. Następnie na murawę wybiegli gracze z dwóch powiatowych zespołów szkół: Nr 2 i Nr 2. Mecz miał szybkie tempo ale żadna z drużyn nie potrafiła osiągnąć widocznej przewagi. Zobaczyliśmy dwa gole zdobyte po jednym dla każdej z drużyn i mecz zakończył się remisem. W kolejnym spotkaniu spokały się ekipy z Pawłowic i z "Chrobrego". Dość szybko zdobyte dwubramkowe prowadzenie dla Pawłowic uśpiło nieco ich defensorów i zaraz po zmianie stron "chrobek" zdobywa kontaktową bramkę. To chyba podrażniło graczy z Pawłowic i po kolejnych 5 minutach zdobyli oni trzy kolejne bramki. Piłkarze z "Chrobrego" w końcówce meczu zdołali strzelić jeszcze jedną bramkę i mecz zakończył się wysokim zwycięstwem piłkarzy z ZSO Pawłowice.
Po tym spotkaniu przyszła kolej na pierwszy mecz reprezentacji ZSZ i O Wola, która zagrała z PZS Nr 1. Drużyna Szymona Stawowego (nauczyciela wf w PZS Nr 1) przez cały mecz "siedziała" na przeciwniku nie potrafiła zdobyć gola. Wolanie byli równie nie skuteczni i mecz zakończył się bezbramkowym remisem. W przedostatnim meczu tego turnieju na boisku zobaczyliśmy drużyny "Ekonoma" i "Chrobka", które grały mecz o drugie miejsce w grupie i jednocześnie o ewentualny awans do powiatowego finału. Zwycięzca tego meczu przy korzystnych wynikach rozgrywek w gr.C zachowuje szanse na awans. Mecz walki, bo tak należy określić wydarzenia na boisku toczył się głównie w środku boiska, jednak częściej pod bramką ekonoma gościli piłkarze z chrobrego. Zawodnicy z "Ekonoma" grali bardzo chaotycznie i nie potrafili wykorzystać dwukrotnej gry w przewadze jednego zawodnika. Akcja meczu miała miejsce w ostatnich sekundach kiedy to w polu karnym graczy z "Ekonomika" piłkę opanował Patryk Serafin i strzałem w długi róg dał zwycięstwo swojej drużynie i być może awans do finału?
Ostatni mecz pomiędzy PZS nr 2 a ZSZ i O Wola zakończył się pogromem wolan, którzy po stracie czwartek bramki odpuścili chęć rywalizacji, zachowując się w żenujący sposób. Zachowanie kilku zawodników było wysoce niesportowe w stosunku do zawodników drużyny przeciwnej jak i do sędziego prowadzącego całe zawody!!! Wyniki wszystkich spotkań wraz ze strzelcami bramek poniżej:

ZSE - ZSO Pawłowice 0:2
Bramki: Kamil Różankowski i Przemysław Mosiek
PZS nr 1 - PZS nr2 1:1

Bramki: dla PZS 1 - Rafał Kępczyński, dla PZS 2 - Dawid Ogierman
I LO Chrobry - ZSO Pawłowice 2:5
Bramki: dla LO Ch.-Paweł Janosz i Patryk Serafin, dla ZSO P-Adam Goszcz, Damian Żur, Rafał Pietrzyk, Łukasz Dziędziel.
ZSZ i O Wola - PZS nr 1 0:0
ZSE - I LO Chrobry 0:1
Bramka: Patryk Serafin
PZS NR 2 - ZSZ i O Wola 6:1
Bramki: dla PZS 2 - Rafał Skipioł, Artur Żelazo, Dawid Ogierman, Adam Waleczek i Jakub Kiecok (2), dla Woli - Damian Gruszka.

Klasyfikacja końcowa w obu grupach:
(do finału awansują mistrzowie grup i jedna drużyna z II miejsca z najlepszym bilansem punktowym lub bramkowym)

GRUPA A.
1. ZSO Pawłowice - 6 pkt.
2. I LO Chrobry Pszczyna - 3 pkt. [bramki 3:5 (-2)]
3. ZSE Pszczyna - 0 pkt.

GRUPA B:
1. PZS Nr 2 - 4 pkt.
2. PZS Nr 1 - 2 pkt.
3. ZSZ i O Wola - 1 pkt.

POSIR/M.Bienioszek

Zdjecie nr 1: Znamy finalistów szkolnych rozgrywek w piłce nożnej (11-stki) Zdjecie nr 2: Znamy finalistów szkolnych rozgrywek w piłce nożnej (11-stki) Zdjecie nr 3: Znamy finalistów szkolnych rozgrywek w piłce nożnej (11-stki) Zdjecie nr 4: Znamy finalistów szkolnych rozgrywek w piłce nożnej (11-stki) Zdjecie nr 5: Znamy finalistów szkolnych rozgrywek w piłce nożnej (11-stki) Zdjecie nr 6: Znamy finalistów szkolnych rozgrywek w piłce nożnej (11-stki)

Powrót do listy artykułów.
Grafika przedstawia herb powiatu pszczyńskiego