"Rewanże na medal" - w piłce ręcznej dziewcząt2011-02-16, 21:36

"Rewanże na medal" - w piłce ręcznej dziewcząt

Szczypiornistki Powiatowego Zespołu Szkół Nr 2 mistrzyniami powiatu!

Po trzech mistrzowskich tytułach z rzędu udało się zdetronizować piłkarki ręczne z Pawłowic. Dokonały tego dziewczęta z Powiatowego Zespołu Szkół Nr 2, które rozegrały bardzo dobre zawody i przez najbliższy rok cieszyć się będą z wywalczonego mistrzowskiego tytułu. W półfinale pokonały reprezentacje ZSO Pawłowice a w finale po dramatycznym meczu do rozstrzygnięcia którego potrzebna była dogrywka, ograły licealistki z Gilowic. Tegoroczny finał i mecz o III miejsce były powtórką meczy grupowych, w których mistrzynie i brązowe medalistki zaznały gorycz porażki. Zawody przygotowali Urszula Jelito i Marcin Bienioszek a ich organizatorem był Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji.

W trakcie turnieju oglądaliśmy bardzo ciekawe i emocjonujące spotkania, w których nie zabrakło efektownych akcji i pięknych bramek a wynik rozstrzygał się w końcowych minutach. Na uwagę zasługuje skuteczność dwóch zawodniczek Małgorzaty Falewicz (Gilowice) i Agnieszki Szromek (PZS 2), które dla swoich drużyn zdobyły większość bramek, często decydujących o końcowym wyniku.

Poniżej wyniki wszystkich spotkań oraz klasyfikacja końcowa. Wszystkie mecze za wyjątkiem finału trwały 12 minut bez zmiany stron. Finał ustalono na 2x6 min i ewentualną dogrywkę 2x2 minuty.

Grupa A:
ZSE - ZSO Pawłowice (0:4)
ZSO Pawłowice - III LO (3:2)
III LO - ZSE (3:3)

1. ZSO Pawłowice
2. III LO
3. ZSE

Grupa B:
PZS 2 - LO Chrobry (5:2)
LO Chrobry - LO Gilowice (5:6)
LO Gilowice - PZS 2 (6:5)

1. LO Gilowice
2. PZS 2
3. LO Chrobry

Mecz o V miejsce: ZSE - LO Chrobry (3:7)
Półfinały: ZSO Pawłowice - PZS 2 (1:3) oraz III LO - LO Gilowice (3:5)

Mecz o III miejsce: ZSO Pawłowice - III LO (2:3)
Finał: LO Gilowice - PZS 2 (4:4, dogrywka 0:2)

Klasyfikacja końcowa
1. Powiatowy Zespół Szkół Nr 2 w Pszczynie
2. Liceum Ogólnokształcące w Gilowicach
3. III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie
4. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Pawłowicach
5. LO im.Bolesława Chrobrego w Pszczynie
6. Zespół Szkół Ekonomicznych w Pszczynie

Skład zwycięzkiej drużyny: Burejza Izabela, Szromek Agnieszka, Kapica Aneta, Burek Monika, Żur Beata, Szyndler Sylwia, Nogawica Anna, Smolorz Monika, Sajdok Monika, Władarz Agata, Kędzior Anna, Śmieja Paulina, Śmieja Klaudia, Niedziela Hanna i opiekun Marek Nierząd.

Zdjecie nr 1: "Rewanże na medal" - w piłce ręcznej dziewcząt Zdjecie nr 2: "Rewanże na medal" - w piłce ręcznej dziewcząt Zdjecie nr 3: "Rewanże na medal" - w piłce ręcznej dziewcząt Zdjecie nr 4: "Rewanże na medal" - w piłce ręcznej dziewcząt Zdjecie nr 5: "Rewanże na medal" - w piłce ręcznej dziewcząt Zdjecie nr 6: "Rewanże na medal" - w piłce ręcznej dziewcząt

Powrót do listy artykułów.
Grafika przedstawia herb powiatu pszczyńskiego