Najmłodsze siatkarki z awansem do ćwierćfinału "Kindera"2017-04-03, 17:36

Minisiatkówka Kinder+Sport uks 2006 2

fot. POSiR Pszczyna

W hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie odbył się rewanżowy turniej II etapu rozgrywek minisiatkówki "dwójek" Kinder+Sport. Trzy składy z Pszczyny uzyskały awans do kolejnej rundy.

Rozgrywki minisiatkówki Kinder+Sport to największa tego typu impreza rozgrywana na terenie Polski. Zmagania odbywają się w trzech kategorii wiekowych: dwójek (2006 i młodsi), trójek (2005 i młodsi) i czwórek (2004 i młodsi), zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców. Zmagania podzielone są na etapy, a w każdym rozgrywane są dwa turnieje. Koordynowaniem rozgrywek wojewódzkich zajmuje się Śląski Związek Piłki Siatkowej w Katowicach. Najlepsi w każdej kategorii zagrają w finale ogólnopolskim. UKS Centrum przy POSiR Pszczyna zgłosił swoje zespoły do każdej kategorii wiekowej.

W pierwszą niedziele kwietnia w hali POSiR w Pszczynie gościliśmy zespoły "dwójek": SP 19 MOSM Tychy, UKS Sprint Katowice, MOSiR Łaziska, MKS Czechowice-Dziedzice, które razem z trzema składami UKS Centrum przy POSiR Pszczyna występowały w grupach 53-55 II etapu. Podopieczne trenerki Agnieszki Szczypki zaprezentowały się w rolach gospodyń bardzo dobrze. Dwa składy wygrały swoje zmagania z kompletem zwycięstw uzyskując awans do trzeciego etapu (ćwierćfinału województwa)! Pierwszy grał w składzie: Martyna Witczak i Anna Mieszczak, drugi w składzie: Nadia Książkiewicz, Justyna Parko. Trzecia drużyna w składzie: Martyna Rajca, Marta Staszewska i Emma Kacewicz wygrała dwa mecze, a jedno przegrała w tie-break'u i z 3. miejsce w grupie również wywalczyła awans do dalszych rozgrywek. Dodajmy również, że Anna Mieszczak została wybrana MVP II etapu (turnieje grup 53-55). We wcześniejszym etapie tytuł ten trafił do Martyny Witczak, koleżanki ze składu.


fot. POSiR Pszczyna
Copyright © 2007-2020 POSiR Pszczyna. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: pless-intermedia