Siatkarki z oświęcimskim brązem2017-05-15, 22:26

Z brązowym medalem na szyi zakończyły udział w Oświęcimskiej Lidze Siatkówki młodziczki młodsze UKS Centrum przy POSiR Pszczyna.

Oświęcimska Liga Siatkówki jest organizowana przez MOSiR Oświęcim oraz UKS Setbol Oświęcim. Rozgrywki skierowane są do dziewcząt ze szkół gimnazjalnych i odbywają się w dwóch kategoriach wiekowych: 2003 i młodsze, 2001 i młodsze. W sezonie 2016/2017 do udziału zgłosiła się rekordowa liczba drużyn: 26 drużyn w dwóch kategoriach wiekowych (14 w młodszej i 12 w starszej kategorii).

UKS Centrum przy POSiR Pszczyna zgłosił do OLS po jednej drużynie w każdej kategorii. Bardzo dobry wynik osiągnęły młodziczki młodsze. Podopieczne trenerki Joanny Wrzeszcz zdobyły brązowy medal! Pszczynianki bardzo dobrze zaprezentowały się już w pierwszej fazie rozgrywek - rozgrywkach grupowych, w których zajęły 2. miejsce (pięć zwycięstw po 2:0 i jedna porażka). W ćwerćfinale nasz zespół pokonał Gimnazjum Chełm Śląski, ale w półfinale musiał przełknąć gorycz porażki z Setbolem Oświęcim. W meczu o 3. miejsce ekipa Joanny Wrzeszcz rywalizowała z ZSG 2 Kęty i była to rywalizacja na korzyść siatkarek z Pszczyny, które dzięki wygranej 2:0 zdobyły brązowe medale. To duży sukces naszej drużyny, dla której był to pierwszy samodzielny sezon w siatkówce sześcioosobowej.

Droga młodziczek młodszych UKS Centrum przy POSiR Pszczyna do brązowego medalu w Oświęcimskiej Lidze Siatkówki 2 (rocznik 2003 i młodsze)
Rozgrywki grupowe

SP 2 Wola 2:0, UKS Sokół Zator 2:0, UKS Victoria Witkowice 2:0, ZSG 2 Kęty 2:0, UKS Grunwald Chełmek 2:0, UKS Setbol Oświęcim D 0:2
Ćwierćfinał
Gimnazjum Chełm Śląski 2:0 ( 25:14, 25:12)
Półfinał
UKS Setbol Oświęcim E 0:2 (9:25, 22:25)
Mecz o 3. miejsce
ZSG 2 Kęty 2:0 (25:15, 25:19).

Końcowa kolejność: 1. UKS Setbol E MG2 SOS Oświęcim , 2. UKS Setbol D MG2 SOS Oświęcim, 3. UKS Centrum przy POSiR Pszczyna,
4. ZSG 2 Kęty, 5-8. BOSiR Bieruń, Gimnazjum Chełm Śląski, UKS Millenium Porąbka, UKS Sokół Zator, 9-14. UKS Grunwald Chełmek, UKS Victoria Witkowice, SP Wola, ZS Wola, ZSG 1 Kęty, UKS Jocker Oświęcim.

Skład zespołu: Magdalena Mieszczak, Martyna Otręba, Karolina Szyszka, Natalia Kwaśny, Oliwia Kowalska, Patrycja Wala, Natalia Jasińska, Zuzanna Szczepek, Justyna Zorembska, Maja Kopeć, Martyna Furmanek, Martyna Lisiak, Emilia Krawczyk, Wiktoria Zych. Trenerka: Joanna Wrzeszcz.

Na ćwierćfinale zakończyły swój udział w OLS starsze zawodniczki z Pszczyny. Podopieczne trenerki Joanny Pyrek udanie rozpoczęły rozgrywki, od dwóch zwycięstw po 2:0 z Jockerem Oświęcim i Jedynką Libiąż. Potem przyszły porażki po 0:2 z ZSG 2 Kęty i Setbolem Oświęcim A oraz 1:2 z Setbolem C. W ćwierćfinale po walce uległy Setbolowi B i nasz zespół został sklasyfikowany na miejscach 5-8.

Zdjecie nr 1: Siatkarki z oświęcimskim brązem Zdjecie nr 2: Siatkarki z oświęcimskim brązem Zdjecie nr 3: Siatkarki z oświęcimskim brązem Zdjecie nr 4: Siatkarki z oświęcimskim brązem Zdjecie nr 5: Siatkarki z oświęcimskim brązem

Powrót do listy artykułów.
Grafika przedstawia herb powiatu pszczyńskiego